Рибалки висловили свою думку стосовно нових правил здійснення любительського та спортивного змагання

Рибалки висловили свою думку стосовно нових правил здійснення любительського та спортивного змагання
в Новини

17 жовтня у Міжнародному виставковому центрі відбувся другий круглий стіл   «Розмежування любительського та промислового рибальства». Участь у заході взяли: заступник Голови Держрибагентства Андрій Кравченко, голова ГО Agro.Reforms.UA Олег Проценко, начальник відділу іхтіології Держрибагентства Іван Скляренко, представники громадських об’єднань, рибалки-любителі, рибалки-спортсмени та рибалки-промисловики.

В рамках круглого столу Держрибагентством було презентовано проект постанови «Про порядок здійснення любительського та спортивного рибальства», метою якого є законодавче врегулювання  проблемних питань, що виникають при здійсненні любительського рибальства, організації рекреаційних послуг, пов’язаних з любительським рибальством.

Ознайомившись з проектом, представники риболовної громадськості звернулись до Держрибагентства із проханням  внести до нього низку змін та коректив. Зокрема, рибалки-спортсмени висловили побажання передбачити можливість проведення тренувальних спортивних змагань із рибної ловлі в період весіннього нересту в рамках підготовки до міжнародних чемпіонатів: риба, виловлена під час  таких змагань, в обов’язковому порядку має бути випущена назад у водойму. Також було висловлено прохання передбачити у проекті  постанови  роз’яснення  терміну «рибалка-спортсмен» і  офіційну процедуру видачі  посвідчення «рибалки-мисливця» державною установою.

Рибалки-любителі висловили пропозицію введення платної рибалки для тих громадян, що мають бажання виловили більше ніж 3 кг риби на добу, безкоштовний вилов яких передбачено законодавством.

Обговорюючи розмежування зон для любительського і промислового рибальства прозвучала пропозиція закрити промислове рибальство в межах великих міст з метою уникнення конфліктів промисловиків та любителів-рибалок. Представники Держрибагентства пообіцяли розглянути таку можливість і за умови її схвалення всіма учасниками ринку запровадити відповідний проект в якості експерименту в одному з регіонів України.

– Необхідність встановлення в Україні нових правил рибальства, що відповідатимуть реаліям та проблемам сьогодення, показали і серпневі круглі столи з рибалками промисловиками, і нинішній круглий стіл за участі рибалок-любителів та рибалок-спортсменів. Завдання Agro.Reforms.UA акумулювати максимальну кількість думок  та оцінок і    на їх основі запропонувати збалансоване вирішення проблеми, спроможне максимально задовольнити усіх представників галузі, – зазначив голова ГО Agro.Reforms.UA Олег Проценко. 

krs2315

– Результати громадського обговорення будуть враховані Держрибагентством в реформуванні рибного господарства за напрямом «Нові правила рибальства».   За рахунок запровадження комплексу заходів, що включатиме стимулювання на водоймах саморегулювних організацій , розмежування водойм для любительського, спортивного і промислового рибальства,    сучасні системи моніторингу вилову,  а також ефективну систему контролю – рибного патруля – ми маємо намір  ефективно врегулювати більшість проблемних аспектів рибальства, – зауважив заступник Голови Держрибагентства Андрій Кравченко.