3 тисячі студентів із 75 країн світу: у ЧДТУ святкували 30-річчя Навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами

3 тисячі студентів із 75 країн світу: у ЧДТУ святкували 30-річчя Навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами
в Новини, Освіта і наука

Вчора студенти та співробітники Черкаського державного технологічного університету святкували 30-річчя Навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами.

DSC09376

DSC09386

На власному святі студенти дивували усіх чуттєвим виконанням пісень українською мовою. Так, колишній студент з Камеруну Жан Марк та студентка Сісе Марі заспівали «Червону руту», студент з Китаю Чан Юй виконав пісню на слова Тараса Шевченка «Думка», а студент з Кот-д’Івуару Констан Кулібалі у вишиванці та шароварах виконав пісню «Ти ж мене підманула» разом із методистом кафедри української мови та загального мовознавства Юлією Давидюк.

DSC09432

DSC09437

Близько 20 колишніх випускників-іноземців зібралися разом у стінах рідної альма-матер, щоб згадати студентські роки. Так колишні студенти, які приїхали з різних куточків світу, а саме з Коста-Рики, Палестини, Камеруну, Індії, Марокко, Сирії, Ефіопії, Йорданії, Лівану та інших країн, згадали про життя в гуртожитку, як зустрічалися з дівчатами-українками, успіхи та проблеми у навчанні. З вдячністю згадували й своїх викладачів та дякували їм за те, що «вчили як жити». Особливо дякували випускники старшій викладачці кафедри мовної підготовки, заступнику з 1989 по 1998 рр. декану навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами Тамарі Степанівні Усик, яка була для них за маму.

DSC09462

DSC09468

Багато з присутніх випускників залишились в Україні та мають дружин-українок.

– Ми всі із різних країн, але об’єднує нас черкаський університет. Тому я дякую усім своїм викладачам за те, що навчали нас, терпіли. Кожен викладач давав те, що у нього було для того, щоб ми здобули ті знання, які маємо сьогодні, – сказав Жан Марк.

Історія Навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами розпочалася ще у 1988 році – саме тоді вперше з різних країн світу приїхала молодь навчатися в черкаському університеті. За 30 років існування на факультеті навчалося більше 3 тисяч студентів з понад 75 країн світу. Серед них студенти Алжиру, Марокко й інших країн Африки, Латинської Америки, Азербайджану, Китаю, Туреччини, Палестини, Йорданії, Сирії, Пакистану, Італії, Індії, Бангладешу, Грузії, Вірменії, Туркменістану, Таджикистану та багатьох інших країн.

– За моєю спиною 18 прапорів іноземних держав, з яких навчаються студенти в нашому університеті сьогодні. Мені дуже приємно, що наші випускники у своїх рідних країнах займають високі посади, несуть частку української культури, зокрема, через те, що у багатьох є дружини-українки. Великий уклін викладацькому складу, адже робота з іноземними студентами –  це створення особливих умов для навчання громадян інших держав, а це – велика праця, – сказав ректор ЧДТУ Олег Григор.

DSC09395

На святі був присутнім посол Сирійської Арабської Республіки в Україні доктор Хасан Хадур, який привітав усіх студентів і викладачів із цим особливим святом та виразив бажання, щоб співпраця у галузі науки і освіти повернулася у те русло, яке було, і розвивалася ще більше.

DSC09417

З вітальним словом звернувся до студентів й почесний професор ЧДТУ та партнер у сфері освіти азербайджанець Айдин Новрузов. Він розповів, що у ті роки, коли сам був студентом, навчалося тільки 2 осіб з Азербайджану, а завдяки співпраці у 2015 році уже навчалося 480 студентів.

– Правильно підмітив Олег Олександрович, що випускники ЧДТУ стали носіями культури України. Я скажу більше: вони назавжди залишаться патріотами України. Тому що ті роки, які вони провели в цьому чудовому місті, у цій країні, серед цього чудового народу залишаться у їхній пам’яті на все життя, – сказав Айдин Новрузов.

DSC09422

За високий професіоналізм, сумлінну працю та вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів ректор нагородив почесними грамотами Черкаської ОДА викладачів Навчально-наукового центру по роботі з іноземними студентами, а подякою ЧДТУ нагородив випускників-іноземців університету.

DSC09412

DSC09404

DSC09399

DSC09390

DSC09440