30 серпня – цей день в історії

30 серпня – цей день в історії
в Новини

У 1867-му  винайдено кокаїн.

Цей наркотик  з вигляду подібний на харчову соду. Потрапивши на язик, викликає відчуття оніміння.  Головні ефекти від прийому кокаїну: — відчуття ейфорії, покращення настрою, підвищення працездатності та  самовпевненість. Тривале вживання кокаїну викликає паранойю, глухоту, маячню, порушення травлення  та  сну. Можуть  також виявитися проблеми зі слизовою носа або ж затвердіння вен. Все залежить від способу прийом.

1877-й –  французький винахідник-самоук Еміль Реїно отримав патент на апарат під назвою праксіноскоп – прародителя мультиплікації.

Прилад складається з циліндра, з висотою стінок 10 см. В центрі циліндра – дзеркальна призма, число сторін, якої співпадає з числом мініатюр. Внутрішній радіус призми складає половину радіуса циліндра. Таким чином кожна мініатюра відображується у відповідній  грани призмі, при обертанні циліндра виникає анімаційний ефект плавного руху

В 1901 році   Х’юберт Сесіл Бут запатентував пилосос.

В цей день народилися такі відомі особистості:

1954 рік  Олександр Лукашенко, президент Республіки Білорусь з 1994 року і  дотепер.

Економічна політика Лукашенка зупинила економічну кризу і занепад, від якого потерпали постсоціалістичні країни. Підприємства отримали державну підтримку і опіку та не зупиняли своєї роботи. Білорусь фактично одразу змогла вийти на рівень сталого розвитку, в той час як в сусідніх Україні та Росії зменшення обсягів продукції, продовжувався до 2000 року.

1972 року  народилася  американська топ-модель і кіноактриса   Камерон Діас.

Перед тим як стати популярною актрисою Камерон працювала з 16-ти років фотомоделлю, знімалась в рекламі для будинку  моди Келвіна Клайна, та для фірм “Levi’s” і  “Coca-Cola”. Особливу популярність актрисі риніс фільм “Ангели Чарлі” у 2000 році.