40 років виповнилося Дніпровській водоочисній станції

в Новини

Рік тому “Черкасиводоканал” відзначав 100 років із дня заснування водопроводу в місті. Цього ж року маємо ще одну досить важливу для Черкас дату – це 40 років із дня запуску в роботу Дніпровської водоочисної станції, що стало новим етапом у розвитку Черкаського водоканалу. Нині ж Дніпровська станція “Черкасиводоканалу” здійснює забір води з Дніпра, її підготовку, та постачає в оселі черкащан 80 тис. м3/ на добу якісної, очищеної та безпечної води.

Саме з 1975 року Дніпровська водоочисна станція розпочала свою роботу. На сьогодні це – головна водозабірна станція, очисний комплекс та постачальник питної води у місто. Тут відбувається основний безперервний процес очищення дніпровської води, яка за технологією проходить 8 складних ступенів підготовки.
Сьогодні колектив «Черкасиводоканалу» провів відповідні урочистості до ювілейної дати станції. Очільник підприємства Сергій Овчаренко привітав усіх присутніх із річницею, нагородив грамотами найкращих працівників, водночас не забув і про ветеранів “Водоканалу”, які запускали Дніпровську станцію, цілодобово працюючи над подачею води у місто.

У межах святкових заходів для водоканалівців Сергій Овчаренко особисто провів екскурсію об’єктами водопостачання. Відвідали насосну станцію І-го підйому, станцію приготування та дозування сульфату амонію. Працівники адмінкорпусу підприємства мали змогу дізналися усі тонкощі проесу водопідготовки.
Дніпровська водоочисна станція – найсучасніший цех серед водоканалів України. Лише за останній рік для покращення якості водопостачання міста придбано та встановлено насосне обладнання для дозування реагентів, проведено реконструкцію реагентного господарства з впровадженням системи для автоматичного дозування сульфату аммонію.

Водночас, з метою енергозбереження капітально відремонтовано будівлі гасіїв гідроударів та прохідної, утеплено будівлі насосної станції II-го підйому, модернізовано котельні з заміною твердопаливних котлів та капітальним ремонтом будівлі.

Натсупним кроком у розвитку ДВС буде –  будівництво очисних споруд промивних вод, реалізація якого виключить потрапляння неочищених вод після фільтрів в Кременчуцьке водосховище.

Сайт КП “Черкасиводоканал”