У період із 21 по 27 липня 2025 року в Черкаській області зареєстровано 53 випадки захворювання на гострі кишкові інфекції.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб.
Інтенсивний показник захворюваності становить 4,58 на 100 тисяч населення — на рівні минулого тижня, коли також було зареєстровано 53 випадки.
На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли:
- у Черкаському районі — 36 осіб (інтенсивний показник — 6,2 на 100 тисяч населення):
- в Уманському — п’ять осіб (2,02 на 100 тисяч населення);
- у Звенигородському — десять осіб (5,15 на 100 тисяч населення);
- у Золотоніському — дві особи (1,47 на 100 тисяч населення).
В осередках кишкової інфекції проведені протиепідемічні та профілактичні заходи.
Щоб не захворіти, дотримуйтесь чистоти та гігієни навколо вас:
- мийте руки з милом перед їдою, після туалету та після повернення з вулиці;
- добре мийте овочі та фрукти перед вживанням;
- споживайте тільки чисту воду — кипʼячену або бутельовану;
- готуйте їжу ретельно — достатньо термічно обробляйте мʼясо, рибу, яйця;
- не вживайте продукти з простроченим терміном або ті, що зберігалися без холодильника;
- не купуйте їжу в місцях без належних санітарних умов;
- слідкуйте за чистотою кухні, посуду та кухонних приладів.
При перших ознаках захворювання одразу звертайтеся до лікаря. Вчасно розпочате лікування вбереже від ускладнень. Бережіть себе та залишайтеся здоровими.
Також читайте: П’яного водія, який не мав права керування, виявили в Черкасах