7,8 травня на Черкащині знову пройдуть дощі

в Новини

Квітень 2015 року в цілому видався помірно-теплим та з недобором опадів. Середня місячна температура становила 9°, що в межах кліматичної норми. Опадів за місяць випало 23-69 мм (норма – 46 мм). При цьому, квітень відрізнявся вторгненнями холодів до заморозків кожної декади місяця. Абсолютний максимум температури становив +24-25º, абсолютний мінімум – 3-4º морозу.

Травень на Черкащині розпочався нестійкою погодою з невеликими коливаннями температури повітря та нерівномірним розподілом опадів по всій території області. За перші три дні травня випало 7-16 мм дощу. Така ситуація сприяла зменшенню показника пожежної небезпеки. Наразі в екосистемах області спостерігається пожежна небезпека 1 класу (відсутня). Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За прогнозом, завтра погоду Черкащини формуватиме малоградієнтне поле підвищеного тиску. Опадів не очікується. Температура повітря вночі – 7-12º тепла, вдень – 17-22º із позначкою плюс. Увечері 7-го – 8 травня атмосферний фронт із заходу зумовить короткочасні дощі, місцями в супроводі гроз. Температурний фон знизиться: вночі – +6-11º, вдень – +11-16º.

9-10 травня прогнозується суха, сонячна погода, лише вдень місцями по області – короткочасний невеликий дощ. Температура повітря вночі – +8-13º, вдень – +14-19º.

За даними метеостанцій області, радіаційний фон на Черкащині 5 травня станом на 09:00 відповідав природному фону, зокрема: у Золотоноші – 10 мкр/год, у Каневі – 15 мкр/год, у Жашкові, Звенигородці, Умані – 12 мкр/год, у Смілі – 13 мкр/год, у Чигирині – 11 мкр/год. У наступні два дні небезпек не прогнозується, оскільки переважатиме вітер південного напрямку.

За інформацією Черкаського обласного Центру з гідрометеорології