72 мільйона гривень отримав бюджет від черкаських боржників

72 мільйона гривень отримав бюджет від черкаських боржників
в Новини

Несвоєчасна сплата податків і зборів призводить до появи у суб’єкта господарювання податкового боргу, проте кожному платнику надається можливість самостійного погашення такого боргу. У разі непогашення, фахівці відповідного підрозділу територіального органу Державної фіскальної служби мають право примусового стягнення податкового боргу за рахунок проведення операцій продажу активів боржника. На сьогодні серед боржників, які перебувають на обліку у Державній податковій інспекції у м. Черкасах є як юридичні особи, так і фізичні особи – підприємці.

За січень – вересень 2015 року управлінням погашення заборгованостей описано майна боржників на суму 5,4 млн. грн., а з врахуванням роботи, проведеної у попередні роки, наразі у податковій заставі перебуває майна на загальну суму понад 10 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Олег Коваль.

За рахунок вилучення готівкових коштів протягом 9 місяців п.р. до бюджетів спрямовано майже 103 тис. грн., стягнуто платіжними вимогами з рахунків боржників 9,2 млн. грн. Від реалізації безхазяйного майна до державного бюджету надійшло 45,6 тис. грн.

Платникам також надається можливість розстрочити податковий борг. Так, за вказаний період було заключено 102 договори розстрочення, з них 83 договори – на розстрочення грошового зобов’язання на загальну суму майже 69 млн.грн., 17 договорів – на розстрочення податкового боргу на загальну суму понад 10 млн.грн. За рахунок такого розстрочення до бюджету надійшло 17,8 млн.грн

Загалом, за рахунок застосування комплексу заходів до боржників – суб’єктів господарювання м. Черкаси, до зведеного бюджету надійшло понад 72 млн. грн., з них до державного бюджету – 64,2 млн.грн., до місцевого бюджету – 7,9 млн. грн.

“Черкаські платники повинні пам’ятати, що несвоєчасна сплата податків й іших платежів призводить до формування боргу, який з часом лише збільшується. Саме тому суб’єктам господарювання потрібно регулярно проводити звірку щодо стану розрахунків з бюджетом, а у разі виникнення заборгованостей – не зволікати, а користуватись можливістю розстрочити такий борг, щоб активи такого платника не потрапило до податкової застави і на нього не був накладений адміністративний арешт”, – наголосив Олег Коваль.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах