Андрій Любка презентував у Черкасах свій “контрабандний” роман

Андрій Любка презентував у Черкасах свій “контрабандний” роман
в Новини

Письменник, родом із Закарпаття, Андрій Любка, презентував у Черкасах роман “Карбід”. Зустріч відбувалася в Черкаському художньому музеї. Її організували активісти ГО «Книжковий маестро», інформує Громадське телебачення: Черкаси.

 – Документальною основою для цього роману стала справжня історія. В Ужгороді в 2012 році відкрили 700-метровий тунель під кордоном. Це метро перевозило цигарки, наркотики, людські органи, людей. Це був величезний бізнес, до якого були причетні силові структури і політики, які «кришували» його. Це такий театр абсурду, який, на жаль, знайомий у всіх куточках України.

У романі є восьмеро героїв – шість із них контрабандисти. Жанр книги – трагікомічний, оскільки найбільшими корупціонерами і кримінальними мерзотниками у романі є прикордонники і митники. Замість того, щоб боротися з контрабандою, вони насправді її здійснюють, – розповідає письменник.

На запитання, чого бракує українській літературі, письменник відповів:

«У нас дуже конкурентна література. Але нам бракує інфраструктури для культури. Навіть у тому містечку, де я виріс, мою книжку купити неможливо. І це той парадокс, коли книжка не може дійти до свого читача».

Андрій Любка зізнався, що мріє приїхати на Черкащину порибалити.

«Щодо Черкас, то мені дуже подобається оця широчінь, у вас широкі вулиці. У нас [в Ужгороді] такого простору, повітря немає. І оцей безмежний Дніпро надихає на думки про свободу».


Довідка: Андрі́й Лю́бка (3 грудня 1987, Рига, Латвія) – український поет, перекладач і есеїст. 2009 року закінчив українську філологію Ужгородського національного університету. Автор збірок поезій – «Вісім місяців шизофренії» (2007), «Тероризм» (2008), «Сорок баксів плюс чайові» (2012), альбому аудіовіршів «Перед вибухом поцілуємося» та  книжок прози – «КІЛЕР. Збірка історій» (2012), «Спати з жінками» (2014), «Карбід» (2015).

Нині готує до видання «15 меланхолійних оповідань» –  нову книгу «Кімната для печалі».

Живе в Ужгороді.