Черкаси у наступний рік ввійдуть з бюджетом у майже 2,5 млрд грн. Відповідний проект був проголосований на сьогоднішній сесії міської ради, завдяки чому була виконана вимога бюджетного кодексу.
Проект бюджету цього року був завчасно розміщений на офіційному веб-сайті міської ради та інших ресурсах, щоб усі бажаючи могли з ним ознайомитися.
Отож, як повідомила директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган бюджет цього року повністю враховує видатки на заробітну плату з урахуванням підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. Але для цього департаменту освіти необхідно буде провести заходи з оптимізації на 43 млн грн, а департаменту охорони здоров’я – більше ніж на 20 млн грн.
– Ми бачимо, що це можна зробити, без погіршення надання послуг для громади, – прокоментувала заходи з оптимізації видатків Наталія Джуган.
241 млн грн буде скеровано в бюджет розвитку, але сьогодні він не був прописаний, тільки враховано 10 млн грн на Громадський бюджет і НЕФКО.
– Все інше ми закумулювали в Департаменті економіки під наступне затвердження плану соціально-економічного розвитку. Потім ми будемо знати, на що саме ці кошти будуть направлені, – розповіла Наталія Джуган.
Окрім того, у місткому бюджеті передбачені кошти на пільгові перевезення. Більше 30 млн грн передбачено для безбиткової діяльності тролейбусного управління. Також передбачені видатки на ПТУ.
Також і цього року держава перекладає на плечі місцевих бюджетів додаткові повноваження:
– Минулого року це було 200 мільйонів гривень – це і ПТУ, і пільгові перевезення, недостача в заробітній платі, різниця в тарифах. Цього року ще майже вдвічі збільшилося це навантаження. Виявилося бажання у держави перекласти і енергоносії, і видатки з утримання по освітянським закладам. Мало того, по освіті врахована тільки заробітна плата педперсоналу, а технічного – ні, – прокоментувала Наталія Володимирівна.
Окрім того, в міському бюджеті заплановано 75 млн грн гарантії на випадок, якщо комунальні підприємства Теплокомуненерго та Черкасиводоканал не впораються зі своїми розрахунками по зовнішнім запозиченням перед ЄБРР та Світовим банком.