
У іноземця вилучили земельну ділянку в історичному центрі Умані

44 кримінальні провадження: черкаські браконьєри сплатять державі понад два мільйони гривень

Назавжди 22: у Черкасах попрощалися із загиблим на Донеччині Героєм

На Смілянщині з річки витягли тіло чоловіка, якого шукала родина (ВІДЕО)

На Черкащині застосовані аварійні відключення світла

Рятувальники за добу ліквідували дві пожежі на Золотоніщині

Зниклу дівчинку з Черкас розшукали в Умані

У Черкасах чоловік продавав наркотики

Нові ціни на харчування у садочках: що змінилось та чому зросла вартість страв (ВІДЕО)

У Золотоноші судитимуть браконьєра, який наловив риби на 30 тисяч гривень

У Черкасах розширили перелік людей, які зможуть отримати продуктові набори

Черкащани передали військовим ще три авто

До шести років позбавлення волі засудили 19-річного черкасця за збут наркотиків

У 15 школах та 10 садочках Черкас цього року відремонтують укриття
- Видання Вичерпно
- Новини
- У іноземця вилучили земельну ділянку в історичному центрі Умані
«Азот» відзначив День хіміка і 50-річний ювілей
У фойє палацу культури усі охочі могли оглянути фотовиставку, присвячену життю заводу. Потім усіх запросили до глядацької зали «Дружби народів». Зі сцени з вітальними словами виступили голова правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров та почесні гості свята. Вітаючи хіміків зі святом, голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що на сьогоднішній день Черкаський «Азот» – це сучасне підприємство, один із лідерів галузі.
– Шановні хіміки! У день професійного свята прийміть привітання від усього депутатського корпусу обласної ради і від мене особисто. Нехай ваше підприємство буде успішним і процвітаючим, зарплати – високими, а робота приносить лише радість. Здоров’я вам і вашим сім’ям, і миру усім нам та нашій Україні, – сказала Валентина Коваленко.
Окрім теплих слів та привітань, працівники хімічної галузі отримали нагороди, почесні грамоти і подяки. Зокрема, Валентина Коваленко і Юрій Ткаченко вручили колективу підприємства спільну Почесну грамоту облдержадміністрації і обласної ради за особливі заслуги перед Черкащиною. Після цього присутніх розважив святковий концерт.
Довідково. ПАТ «Азот» спеціалізується на випуску азотних мінеральних добрив, синтетичного аміаку, капролактаму та ін. Історія підприємства починається із 1962 року, коли Постановою Кабінету Міністрів УРСР було затверджене проектне завдання на будівництво заводу азотних добрив у м. Черкаси. У першу чергу перед хімкомбінатом стояло завдання налагодити виробництво аміаку.
14 березня 1965 р. був отриманий перший синтетичний аміак, який відповідав Держстандарту. Цей день почав вважатися днем народження заводу, який побудували менше ніж за 3 роки. До середини 70-х років практично завершився процес формування основних виробничих потужностей, і у 1975 р. «Черкаський хімічний комбінат» став називатися «Черкаським виробничим об’єднанням «Азот».
З 1993 року почали випускати рідкі комплексні добрива – карбаміди та аміачну селітру.
Найскрутнішими в історії підприємства стали 90-і роки. Розпались напрацьовані економічні зв’язки, змінився підхід до ведення бізнесу. Завдяки тому, що у 1995 р. підприємство стало акціонерним, вдалося зберегти кваліфіковані кадри і не допустити падіння об’ємів виробництва.
З 2001 р. Черкаське ВАТ «Азот» став частиною крупного хімічного холдингу. Це дозволило підприємству закріпити своє положення на українському хімічному ринку та розширити присутність на світовому ринку.
Ще одним складним періодом в історії підприємства виявився кінець 2008 р., коли попит на хімічну продукцію на світових ринках різко впав, і тільки в перші місяці 2009 р. мінеральні добрива були затребувані на внутрішньому ринку. Наступні місяці роботи характеризувались високими цінами на природний газ, обвальними цінами на продукцію, скороченням внутрішнього і зовнішнього попиту, що поставило на грань виживання всю хімічну галузь, включаючи Черкаський «Азот».
З 2010 р. намітились позитивні тенденції на ринку збуту продукції. У квітні 2011 р. ПАТ «Азот» увійшов до холдингу «ОSТСНЕМ». Реалізація широкомасштабних проектів з впровадження новітніх технологій хімічної промисловості, ремонт та оновлення основних фондів дозволили вивести підприємство на планові рівні завантаження, зменшити виробничі ризики.
Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації