Батьків дітей з вадами психофізичного розвитку навчають медіа грамотності

Батьків дітей з вадами психофізичного розвитку навчають медіа грамотності
в Новини

У рамках реалізації  навчальної програми «Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства» з жовтня 2015 року почав реалізовуватися проект «Медіа грамотність батьків».

Цільова група проекту – це батьки старшого віку, які мають дітей та молодь з інвалідністю. Головна проблема таких сімей з інвалідами полягає у специфічних взаємостосунках із оточенням, в обмеженні мобільності родини, браку спілкування. Батьки дитини з вадами психофізичного розвитку, часто обмежують своє коло спілкування, змушені залишати роботу, щоб забезпечити постійний догляд дитини. Все це призводить до певної соціальної та інформаційної дезадаптації дорослих, які не мають змоги навчити дитину елементарних навичок соціальної орієнтації. Члени таких родин відчувають психологічний дискомфорт, безперспективність, апатію, невпевненість у майбутньому.

Проект «Медіа грамотність батьків» покликаний навчити дану категорію громадян впевнено відчувати себе у середовищі постійного розвитку інформаційних технологій і бути свідомими користувачами Інтернет – сервісів. Протягом вересня 2015 року було проведене опитування серед батьків, які мають дітей з вадами розвитку на предмет їх готовності навчатися. Внаслідок цього сформовані дві групи по п’ятнадцять осіб, які з жовтня до грудня  проходитимуть навчання на базі комп’ютерного класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26  ім. М.Ф. Момота (9 – 27 листопада, крім вихідних і четвергів, з 15.15 – 17.15 год.)

Ініціатором проекту виступила Черкаська міська громадська організація «Спілка батьків дітей-інвалідів – оновлена», яка об’єднує родини спеціалізованого будинку для сімей з інвалідами по вул. Конєва 15/1 у Черкасах. https://www.facebook.com/spilkaBMI/

Для участі у проекті запрошені професійні викладачі.

Проект здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. government.

У ході реалізації проекту передбачається забезпечення учасників цифровими носіями, індивідуальними посібниками та рекомендаціями для подальшої самостійної роботи.

Департамент освіти та гуманітарної політики ЧМР