
У Черкасах відбулася акція “Голоси дітей”

На Уманщині вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф (ФОТО)

Загиблому Герою відкрили на Черкащині меморіальну дошку

Черкаська ТЕЦ відновила гаряче водопостачання

Під час ДТП у Черкасах постраждали діти

На Черкащині колишній директор підприємства поверне до державного бюджету понад 700 тисяч гривень

У Кам’янці анонсували планові відключення світла

– 560 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

Золотоніські правоохоронці допомогли старенькій бабусі дістатися додому

У Черкасах рідні загиблих на війні захисників купили для ТрО три дрони

Директор черкаського зоопарку розповів, як почувається тигриця

Черкаські журналісти вчилися надавати домедичну допомогу (ФОТО, ВІДЕО)

За п’ять місяців черкащани сплатили 9,8 млрд грн податків

У Черкасах відбувся Чемпіонат із вільної боротьби
- Новини
- У Черкасах відбулася акція “Голоси дітей”
«Без води – не туди і не сюди», – громада села на Черкащині вирішила проблему водопостачання

Громада села Вершаці Чигиринського району, яка довгий час мала труднощі з водопостачанням, провела реконструкцію існуючої свердловини. Для того, аби задовольнити потреби всього села, громада об’єдналась та взяла участь у проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».
За умовами проекту, громада зібрала тільки частину коштів, необхідних для реконструкції свердловини, ще одну частину виділили з сільського та районного бюджетів, а основна сума коштів надійшла від європейського проекту.
Відтак громада змогла провести реконструкцію існуючої свердловини в системі водопостачання з бурінням на глибину 110 м, а також встановити насосне обладнання.
Як розповідає голова сільської громадської організації «Відродження» Ніна Потьомка, всього бюджет проекту склав 199 тис грн, із яких громада зібрала 10 670 грн.
– Свердловина в селі була дуже стара. Під час першої участі у проекті ПР ООН ми замінили труби в селі, але через те, що багато хто почав користуватись бойлерами, насосами для поливу, то води катастрофічно не вистачало для всіх. Громада активно почала думати про вирішення цієї проблеми, а коли випала можливість ще раз взяти участь у міжнародному проекті, то всі підтримали цю ідею і зібрали необхідні кошти. Адже, як кажуть, без води – не туди і не сюди, – говорить Ніна Потьомка.
Всього у Вершацях живе 650 людей. Всі вони намагаються активно вирішувати потреби села, – стверджує координатор проекту ПР ООН в Черкаській області Ганна Бабкова.
– Із самої першої фази проекту жителі села Вершаці проявили свою активність, вони дуже гарно працюють на початковому етапі, можуть самі створювати проекти. Щодо третього проекту, то ця проблема була актуальна для всього села. У ґрунті тієї місцевості є поклади граніту, а тому якість води залишала бажати кращого. Та і стару свердловину вже давно потрібно було ремонтувати, – говорить пані Ганна.
Зараз, як зазначає Ніна Потьомка, люди задоволені якістю води і думають про те, як вирішити інші нагальні проблеми села.
За інформацією ЧОО НСЖУ
