Без жодного розрізу та безболісно: на Черкащині вперше провели новітнє оперативне втручання

Без жодного розрізу та безболісно: на Черкащині вперше провели новітнє оперативне втручання
в Новини

Уперше в Черкаській області провели новітнє оперативне втручання спільно із фахівцями із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова. Про це повідомив головний позаштатний кардіохірург Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації та кандидат медичних наук Олег Журба.

Подія сталася 24 лютого в КНП «Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради». Це було ендоваскулярне втручання при дефекті міжпередсердної перетинки.

За словами Олега Журби, особливістю операції було те, що її було виконано без жодного розрізу та безболісно для пацієнта.

153665771_1310817755968161_6888140626521467294_o

Оклюдер – це невеликий серцевий імплантат, який закриває отвір при дефекті перетинок серця. Ця технологія дозволяє уникнити відкритого оперативного втручання, великого розрізу та зупинки серця.

Постановка оклюдера є рутинною процедурою для багатьох клінік, які займаються дитячою патологією серця. Серед дорослого населення – зустрічається достатньо рідко. Пацієнти після імплантації оклюдера, не потребують реабілітації, можуть бути виписані на наступну добу після втручання зі стаціонару, та в подальшому мають високу якість та тривалість життя.