Безпека перш за все: як черкаські школи навчатимуться з 1 вересня

Безпека перш за все: як черкаські школи навчатимуться з 1 вересня
в Новини, Освіта і наука

Три школи міста Черкаси з 1 вересня працюватимуть виключно в онлайн-режимі – це ГПЛ, ФІМЛІ та ЗОШ № 11. 22 загальноосвітні навчальні заклади з 35 зможуть відкрити свої двері для учнів, оскільки прошли всі акти обстеження.

Про це в коментарі виданню “ВиЧЕрпно” повідомила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

– Фактично у нас залишається десять шкіл, учні яких навчатимуться в будівлях тих навчальних закладів, які мають відповідні акти обстеження, – прокоментувала чиновниця. – Ми орієнтуємося на те, що 1, 2 класи у нас таки навчатимуться в першу зміну, а 5, 11 – в другу.

Департамент освіти рекомендував виводити на очне навчання 1, 2, 5 та 11 класи. Проте після онлайн-опитування стало зрозуміло, що лише невеличкий відсоток батьків учнів 11 класів підтримали вихід дітей на офлайн-навчання.

– Тенденція така, що 80 % першокласників навчатимуться в очному режимі, близько 35 % – це 5-класники і до 30 % – це другі класи. Тобто майже в кожній з тих 22 шкіл виходять на офлайн-навчання 1 і 5 класи, з 2-ми ситуація дещо гірша. Також у нас є школи, в яких батьки з інших паралелей підтримали очну форму навчання, таких класів на все місто 8. Це 4, 6, 8 і 10 класи в різних школах, в яких дітки сядуть за парти. Важливо зрозуміти, що наразі ми керуємося перш за все безпековою складовою, – розповіла Анастасія Чубіна.

Також будуть класи, в яких частина дітей навчається очно, а частина – дистанційно.

Проте з 1 вересня, коли батьки побачать, яким чином організований процес навчання, а саме: його безпекова складова, ситуація може змінитися, прогнозує заступниця міського голови:

“Батькам важливо побачити, що школи дійсно реагують на повітряні тривоги, що це організований процес, що діти дійсно знаходяться в сховищах. Тому, думаю, під кінець вересня ми матимемо кращу ситуацію”.

Також чиновниця акцентувала увагу на тому, що діти, які знаходяться за кордоном, відраховані з навчальних закладів не будуть:

“Вони всі залишаються учнями наших шкіл. Мови про їх відрахування немає. Вони або ж навчаються на індивідуальній формі навчання, або ж, якщо у них є можливість, доєднуватимуться до дистанційної форми навчання”.