Безробітним спростили механізм отримання субсидій

Безробітним спростили механізм отримання субсидій
в Новини

Зареєстровані безробітні зможуть отримати субсидії майже одразу після звернення. Таку можливість дає постанова Уряду, якою внесено зміни до положення призначення та виплати житлових субсидій.

Змінами, зокрема, визначено: якщо громадянин втратив роботу в період воєнного стану і при цьому зареєстрований у Державній службі зайнятості як безробітний, то до його середньомісячного сукупного доходу враховується не сума отриманої заробітної плати в попередніх періодах, а розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням субсидії.

Таким чином, безробітний може отримати субсидії швидше, ніж це було раніше.

Заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова пояснює, що для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід.

Зокрема:

  • за III і IV квартали попереднього календарного року – якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
  • за I і II квартали поточного календарного року – якщо житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
  • за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – якщо житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.Довідково:

Постанова «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» від 16 вересня 2022 р. № 1041.