Біль і сум: у Черкасах вшанували воїнів, полеглих в Іловайському котлі (фото)

в Неоголошена війна Новини Фото

Молебнем та покладанням квітів до пам’ятників «Борцям за волю України» та прикордоннику Ігорю Момоту вшанували сьогодні в Черкасах всіх полеглих в Іловайській трагедії.

richnycja ilovajska tragedia

richnycja ilovajska tragedia2

richnycja ilovajska tragedia6

richnycja ilovajska tragedia5

richnycja ilovajska tragedia8

Сотні українських патріотів загинули 29 серпня в так званому «зеленому коридорі», будучи підло обманутими російськими окупантами. Відтоді трагедія дворічної давнини ввійшла в історію українського народу як одна з його найстрашніших сторінок.

Вшанувати пам’ять полеглих побратимів та згадати їх світлу пам’ять до Святотроїцького собору прийшли воїни АТО, зокрема із 51-ї окремої механізованої бригади.

richnycja ilovajska tragedia4

richnycja ilovajska tragedia3

На їхніх обличчях був сум від пережитих спогадів і в той же час радість від зустрічі із побратимами, яким пощастило вийти живими із того пекла.

richnycja ilovajska tragedia9

Вшанувати світлу пам’ять героїв та нагадати, з чиєї вини сталася непоправна трагедія прибула і місцева та обласна влада, волонтери та небайдужі черкасці.

Від цієї проблеми ні в якому разі не можна відгороджуватися, тому що це не тільки біда тих, хто втратив там своїх рідних, чи тих, хто поклав своє здоров’я, виходячи з Іловайського котла, це трагедія всієї України, всього світу, переконана волонтерка Оксана Циганок, яка виступила організатором сьогоднішньої зустрічі.

— Коли у нас зараз іде війна, це проблема всього людства. Не може такого бути, щоб сьогодні вбивали сотні і тисячі людей, і не все сталося за один день. Не хочеться це зараз перетворювати у якийсь мітинг, це просто був крик душі. Якщо ми сьогодні не будемо пам’ятати тих, кого вже немає з нами, хто поклав життя за нашу волю і незалежність, то майбутнього у нас немає, — наголосила пані Оксана.

richnycja ilovajska tragedia10

Національною трагедією той день в історії України назвав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко:

«Тоді російський окупант підло вбив і продовжує вбивати наших воїнів. Сьогодні ми згадуємо тих, хто загинув у тому непростому 2014 році. Ми їх пам’ятаємо, шануємо і це важливо. І важливо, щоб історію сьогодні писали українці, а не росіяни, як до цього це відбувалося».

Сьогодні  в місті також мають бути приспущені на міських будівлях прапори.

Довідка: Бої за Іловайськ — епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між ЗСУ і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями колабораціоністичної терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого. 29 серпня наші військові мали вийти з оточення через  «зелений коридор». О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста, але на марші ці колони були розстріляні. Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на сході України — Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони.

Можливо Вас зацікавить

Неоголошена війна
«Опускаються руки, коли мене кидає моя держава»: майже 200 черкаських ветеранів війни виборюють право на земельні ділянки
Неоголошена війна
У Черкасах попрощалися з «айдарівцем» Тимуром Манджосовим (ФОТО, ВІДЕО)
Ексклюзив
«Це ж Україна, тут може бути все, що завгодно…», — білоруска, яка пройшла Майдан і війну, про своє життя в Україні

Добавить комментарий