Білозірські лісівники посилено доглядають за молодими насадженнями

в Новини

Щоб виріс здоровий ліс, його необхідно не лише вчасно і правильно посадити, а й забезпечити належний догляд. І це одне з найголовніших завдань лісівників. Цього сезону їм роботи додалося – через доволі дощове літо бур’ян росте активніше. 

«Ми проводимо і ручний, і механізований догляд за молодими культурами. Старшим бур’ян уже не страшний. А от молоді насадження потребують особливої уваги», – розповідає лісничий Білозірського лісництва Черкаського лісгоспу Володимир Фіалковський.

Механізований догляд проводять власними силами – проорюють міжряддя за допомогою трактора. А от для ручного догляду наймають лісокультурниць. Полоти сосну, особливо маленьку, завдання дуже непросте.

«Безперервний процес іде, починаючи з травня, весь червень, липень. У серпні вже спокійніше, але теж – залежно від погоди. Якщо дощі йдуть, то треба прибирати бур’ян», – говорить лісничий.

Щороку білозірські лісівники садять близько 30-40 га молодих лісів, заліснюють усі площі зрубів. Оскільки догляд для культур необхідно забезпечити протягом перших трьох років, то лісівники мають прополоти понад 100 га насаджень, до того ж не раз.

«Все треба зразу полоти, бо заростає дуже швидко, особливо коли такі дощі йдуть. Сьогодні закінчили, а завтра починаємо заново, бо там уже трава піднялася», – пояснює Володимир Фіалковський.

За його словами, протягом сезону культури треба прополоти 2-4 рази. Якщо запустити, то бур’ян заглушить маленькі сосонки.

«Звільнення молодняку від зайвої рослинності – справа важлива як з погляду поліпшення їхньої приживлюваності й росту, так і з погляду пожежної безпеки, особливо в сухе і спекотне літо. Можна бути впевненим, що там, де якісно проведений агротехнічний догляд, майбутній ліс виросте, незважаючи ні на які погодні випробування», – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Можливо Вас зацікавить

Новини
У ПАТ «Чекрасиобленерго» просять передати показники лічильника
Новини
Сильний вітер і мороз: якою буде погода в області завтра
Новини
Для Черкас планують купити нові тролейбуси в кредит

Добавить комментарий