Більше 300 унікальних годівничок представили у черкаському парку «50-річчя Жовтня»

Більше 300 унікальних годівничок представили у черкаському парку «50-річчя Жовтня»
в Новини

За підтримки Департаметну освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради  31 жовтня 2015 року у парку ,реалізувався міський природоохоронний проект «Птахи нам будуть вдячні», інформують на сайті Департаменту освіти ЧМР.

Метою даного проекту є виховання у дітей та молоді  дбайливого ставлення до  довкілля, залучення до природоохоронної діяльності, розширення знань про різноманіття і значення птахів рідного краю.

В рамках проекту  «Птахи нам будуть вдячні» відбувся   міський конкурс «Fly cafe» серед учнів загальноосвітніх шкіл, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів, студентської молоді і небайдужих мешканців міста.

Більше 300 робіт було представлено на конкурс, тож, поважному журі, до якого входили фахівці галузей освіти, культури, представники громади та засобів масової інформації, і, яке очолювала директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова, було досить важко визначати переможців, оскільки роботи оригінальні та майстерно виконані. Більшість конструкцій виготовлена з використанням міцних і вологостійких матеріалів, естетично привабливі, форми годівниці мали довільні з урахуванням різновидів птахів, що залишилися зимувати у нашому місті.

Журі оцінювало конкурсні роботи з урахуванням таких критеріїв:

  •    цільове використання;
  •    унікальність, застосування нових технологій;
  •    охайність та старанність;
  •    творчій підхід;
  •    оригінальність.

Виходячи з цього визначали п’ять найкращих робіт в кожній категорії в таких номінаціях:

  • «Найкраще Fly cafe»
  • «Найкраще художнє оформлення»
  • «Унікальність та оригінальність»
  • «Креативний погляд»
  • «Приз глядацьких симпатій»

Близько тридцяти робіт серед яких були відзначені: загальноосвітні навчальні заклади;  дошкільні навчальні заклади; позашкільні навчальні заклади; небайдужі мешканці міста отримали дипломи переможців та заохочувальні призи. А всім учасникам дісталися безкоштовні призи на атракціони у парку.

IMG_7257

Окрім конкурсу тут проходила і виставка робіт юнацької та дитячої творчості на пташину тематику, де були представлені малюнки, поробки, картини з використанням різних технік (вишивка хрестиком, бісером, витинанка, квілінг тощо) вихованців Черкаської дитячої школи мистецтв, Дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, Центру дитячої та юнацької творчості, Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» та дошкільних навчальних закладів.

Працювала і виставка-ярмарка, де можна було придбати годівнички, обереги, картини та смаколики, які теж втілювали пташину тематику.

Веселі, рухливі та тематичні конкурси про птахів провели Фіксики – казкові герої (Будинок культури ім. І. Кулика), які залучали не лише дітей, а і їхніх батьків. Тож з впевненістю можна сказати, що відбулося сімейне свято.

Як розповіла Ірина Меркулова, яка разом з донечкою Поліною взяла участь у конкурсі:

–  Нам сподобалося разом всією сім’єю фантазувати, майструвати, а потім втілювати це все у нашу годівничку. І хоч перемогу ми не здобули, та все ж наша робота стане в нагоді птахам у парку та допоможе їм перезимувати.

Веселого настрою додав виступ  Зразкової вокальної студії «Карамель» Черкаської гімназії №31. А фото переможців  міського конкурсу  «Fly cafe» разом з їх роботами залишиться на згадку у парку «50-річчя Жовтня» цілий рік.