Більше 40 тонн насіння заготовили лісівники Черкащини

Більше 40 тонн насіння заготовили лісівники Черкащини
в Новини

З настанням осені роботи в лісівників Черкащини не поменшало, адже це час, коли необхідно підготуватися до наступних лісокультурних кампаній – зібрати урожай лісового насіння.

Від якості зібраного насіння залежить не лише приживлюваність лісових культур, але й загалом майбутнє зелених насаджень – це чітке правило для лісівників.

Наразі лісовими господарствами області заготовлено більш як 41 тонну лісового насіння, що становить 116% до річного плану. Основними лісоутворюючими породами для області традиційно залишаються дуб та сосна. В лісгоспах вже зібрано 37,4 тонни жолудів та 880 кг насіння сосни звичайної. Порівняно з попередніми роками значно збільшилась кількість заготовленого насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину – 3400 кг. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як липа, клен, акація.

Цьогоріч несприятливі погодні умови негативно вплинули на урожай насіння дуба. Ще влітку через посуху було втрачено багато жолудів, проте лісівникам Черкащини вдалося заготовити необхідну його кількість, щоб забезпечити власні потреби. Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства