Більше 7 тисяч відвідувачів та придбання «елітних» книг: масштаб книжкового фестивалю перевершив всі очікування

в Культура Новини

У Черкасах відгримів перший книжковий фестиваль. У головну локацію — Черкаську обласну філармонію, протягом 3 днів завітало близько 7 тисяч відвідувачів, не рахуючи шкільні екскурсії. На інших локаціях організатори нарахували 2-3 тисячі відвідувачів. Участь у фестивалі взяло 50 видавництв.

— Якщо чесно, я не здивувалася, що цей фестиваль був на високому рівні, тому що ми не новачки. Так, ми робили цей фестиваль вперше, але багато років ми організовуємо зустрічі, тому практично прорахували все, — розповіла співорганізатор Людмила Фіть. — Ми радилися з Львівським форумом, Книжковим Арсеналом, Запорізькою книжковою толокою. Намагалися врахувати всі нюанси і це нам вдалося.

P1160902

Черкаський книжковий фестиваль не міг не вразити. Здивувало видавців бажання відвідувачів придбати дорогі книжки. Зазвичай люди купують недорогі книжки, приблизно за 60-80 гривень, а в Черкасах багато людей купували книги за 700-1000 гривень.

Також дуже порадувало, що прийшло багато молоді. Адже на інших подібних заходах приходили люди переважно від 30 років. А от дітей організатори очікували більше.

Найбільше людей зібрали зустрічі із письменниками Василем Шклярем, Володимиром В’ятровичем та Братами Капрановими. Дві довжелезні черги за автографами зібрали Ірен Роздобудько та Леонід Кононович, не рахуючи попередніх письменників. Не вистачило ще у перший день книжок Ірен Роздобудько, Дари Корній, Міли Іванцової. Також відвідувачі «ганялися» і за вузькоспеціалізованою літературою.

На книжковому фестивалі діяла соціальна акція «Подаруй дитині книгу», за допомогою якої мешканцям дитячого будинку організатори назбирали 154 книги.

Крім того, кожного дня були різні майстер-класи, цікаві як для дітей, так і дорослих.

— Ми запакували 40 подарункових яскравих книг, написали 50 каліграфічних листівок, подарували 130 кавових малюнків і створили більше 500 закладинок з паперу, фетру та тканини, — розповіла співорганізатор заходу Галина Мазур.

Що ж не вдалося? Реклама вийшла доволі неструктурованою та хаотичною, також організатори не прорахували технічні моменти, які допомагатимуть видавцям в організації. Крім того, не вдалося домовитись із поетами Андрієм Хадановичем та Сергієм Жаданом через нестачу фінансів.

Попри це організатори зізналися, що їх дуже хвалять за рівень організації, локації, інтелігентність, атмосферу в цілому. Представники видавництв задоволені результатами та хочуть приїхати ще.

— Після фестивалю було дуже відчутно, що якби такі заходи проводилися постійно і раніше, то ми б не віддали Львову культурну столицю України. Відчувалося, що людям цього дуже не вистачало, — зазначила Людмила Фіть.

P1160896

Після проведення масштабного заходу в місті організатори не збираються розслаблятися, тому вже у травні (приблизно 21 числа) Черкаси вперше зустрічатимуть перекладача книг «Гаррі Поттера» Віктора Морозова та перекладача Наталію Ясіновську.

Можливо Вас зацікавить

Відео
«Невідоме про відомих»: популярний український автор Макс Кідрук (ВІДЕО)
Ексклюзив
«Це історичний роман навпаки», — Макс Кідрук розповів про нову серію книг, творчість, тури та буктрейлери (ІНТЕРВ’Ю)
Інтерв'ю
«Тут суха земля, яка прагне води»: Володимир В’ятрович про Черкаський книжковий фестиваль (ІНТЕРВ’Ю)