Більше повноважень – більше відповідальності, – Юрій Ткаченко про об’єднання тергромад

Більше повноважень – більше відповідальності, – Юрій Ткаченко про об’єднання тергромад
в Новини, Суспільство

Процес децентралізації, частиною якого є об’єднання територіальних громад, не тільки надає громадам на місцях більше повноважень, але й, наголосив голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, покладає на них відповідальність, яку до цього здебільшого несли центральні органи влади.

 – Коли вже почне працювати закон (Проект Закону України “Про об’єднання територіальних громад” – ред.), ви зрозумієте, що слабка громада буде відставати від сильної. І для неї є мотивація – ресурсу і повноважень. І важливо відзначити, що із набуттям більших повноважень збільшується і відповідальність, – зауважив очільник області. 

tkachenko2

Тепер, судячи з усього, проблеми деяких сіл і селищ, які допомагала вирішувати, внаслідок недостатнього внутрішнього ресурсу, обласна або ж центральна влада, вони матимуть вирішувати самі.

Тому якою буде доля сіл, які зараз знаходяться на межі виживання, чи допоможе їм об’єднання з більш заможними, наразі відповіді немає. Проте Юрій Ткаченко повідомив, що на сесію обласної ради, яка відбудеться у цей четвер, готується пропозиція по цьому питанню.

Читайте також: У цей четвер депутати вдруге голосуватимуть за об’єднання територіальних громад

Також керманич області вкотре наголосив, що об’єднання територіальних громад є справою добровільною і відбувається за декількома основними критеріями:

 – об’єднання навколо громади з потужним фінансовим ресурсом;

 – зручне транспортне сполучення;

 – спільна інфраструктура – лікарні, школи і т.д.;

 – навколо більш активної громади.