Більше року ремонтуємо ліфти за власні кошти: у “Черкасиліфт” відповіли на звинувачення

Більше року ремонтуємо ліфти за власні кошти: у “Черкасиліфт” відповіли на звинувачення
в Новини

Учора під час пресконференції представники управлінської компанії “Нова якість” звинуватили КП “Черкасиліфт” у тому, що вже більше року підприємство не повертає компанії технічні паспорти, через що «Нова якість», яка мала б контролювати технічний стан ліфтів у будинках, які обслуговує, наразі це робити не може. У відповідь на такі заяви, Віталій Лаут, власник групи компанії “McLaut” та групи компанії “Черкасиліфт”, що обслуговує ліфти в Черкасах та області, висловив своє бачення на ситацію, яка склалася.

Зазначимо, КП “Черкасиліфт” протягом 42 років встановлювало ліфти та обслуговувало їх у місті. Станом на сьогодні компанія стала однією із групи компаній “McLaut”:

“Рік тому ми об’єднали зусилля і побудували потужне підприємство, яке виробляє ліфти та запчастини до них”, – сказав Лаут.

Щодо ситуації, яка склалася із управлінською компанією “Нова якість” Віталій Лаут пояснює, що передати технічні паспорти не є проблемою, питання в тому, чи забезпечить “Нова якість” належне обслуговування ліфтів:

– Минулого року, коли ми заявили про об’єднання компаній “Черкасиліфт” та “McLaut”, Андрій Бортник повідомив, що продовжувати співпрацю з нами не буде. 19 травня 2020 року нам надійшли листи про розірвання договору. У нас виникло питання, чи є у “Нової якості” необхідна кількість працівників, які б займалися обслуговуванням ліфтів, адже це все серйозно. Ми отримали відповідь із вимогами передати їм документацію, тобто про кількість людей, які готові займатися ліфтами, ніхто нічого не сказав. На всі наші запити ми отримували одне і те ж.

Йдеться про 787 ліфтів в області. У “Черкасиліфт” сьогодні працює 120 електромеханіків, які можуть забезпечити якісне обслуговування.

“У нас є все необхідне, а в “Нової якості” під питанням. У них вказано, що цим займатимуться лише три людини, виникає питання: чи впораються вони з усіма ліфтами”, – зазначив Лаут.

Як повідомив Віталій Лаут, “Нова якість” намагається отримати всі документи, хоча жодного відношення до них не має, оскільки є рішення виконкому Черкаської міської ради, яке не передбачає передавати документи іншим особам. До того ж “Нова якість” не відповідає всім потрібним умовам для утримання ліфтів та не брала участі у конкурсі.

Додає, що зараз “Черкасиліфт” продовжує ремонтувати ліфти, хоча кошти за це отримує управлінська компанія “Нова якість”:

“Нова якість не розрахувалася з компанією “Черкасиліфт” за роботу. А ми сумлінно без оплат виконуємо свої зобов’язання. Люди, які отримують з мешканців кошти за обслуговування ліфтів, не сплачують їх організації, у якої є чинний договір. І організація має більше року за власний рахунок утримувати ліфти. На сьогоднішній день борг складає близько 10 мільйонів гривень”, – повідомив Віталій Лаут.

Щодо капітальних ремонтів, то на сьогоднішній день не перевірено близько 600 ліфтів.

“Відповідальність за експлуатацію ліфта несе власник, не обслуговуюча організація, а власник. І якщо власник не надав нам листа про зупинку ліфтів, то ми цього і не робимо, продовжуємо виконання своїх обов’язків. На мій погляд крапку має поставити суд”, – зазначив Лаут.

Відзначимо, у понад 500 черкаських ліфтів закінчився термін експлуатації, і вони мають були бути вимкнені негайно, натомість ними щодня користуються тисячі черкасців, наражаючи себе на небезпеку. Адже останнє обстеження цих ліфтів відбувалися більше року тому.

Управлінська компанія «Нова якість», яка мала б контролювати технічний стан ліфтів у будинках, які обслуговує, наразі це робити не може. Адже вже більше року «Черкасиліфт» не повертає компанії технічні паспорти.