Більшість – у жахливому стані: у Черкасах перевірили бомбосховища

Більшість – у жахливому стані: у Черкасах перевірили бомбосховища
в Новини

З огляду на скупчення російських військ на українських кордонах, Національний Корпус у Черкасах вирішив перевірити готовність бомбосховищ на випадок можливої ескалації військових дій. 

Перелік сховищ та їх адреси розміщено у відкритому доступі на сайті міської ради. Усього таких споруд у Черкасах – понад 80, 4 з яких – протирадіаційні. Однак, за словами керівника Черкаського Нацкорпусу Дмитра Кухарчука, більшість з них – в жахливому стані.

Про необхідність проведення ревізії сховищ та їх укомплектування для захисту містян у разі російського вторгнення, місяць тому з трибуни міськради заявив ветеран “Азову” Ярослав Лисенко. Міський голова Анатолій Бондаренко тоді сказав, що така інформація є секретною та попросив правоохоронців відреагувати на виступ ветерана.

“Ми розуміли, що все погано, але навіть не уявляли, що настільки. Зробили вибіркову перевірку сховищ і виявили, що більшість таких споруд – або на територіях підприємств і обнесені колючим дротом, або через бездіяльність влади – перетворились на руїни. Єдине бомбосховище у нормальному стані нам вдалось знайти біля міської ради”, – зазначає Кухарчук.