Близько 2 000 паломників зі США хочуть потрапити в Україну

в Новини

Американські хасиди, які сподіваються на виняток із заборони на виїзд, отримали підтримку від 26 республіканських членів Конгресу США. Про це повідомляє «Умань.info».

Читайте також: Хасид, який руйнував карантинні огорожі в Умані, примусово покине Україну

Близько 2 000 паломників зі США хочуть потрапити в Умань на могилу цадика Нахмана з Брацлава на Рош га-Шан.

Вони отримали підтримку від 26 республіканських членів Конгресу США, які підписали лист із проханням до державного секретаря Майка Помпео закликати Україну впустити американських громадян.

Ідеться про «обмежений релігійний виняток» для двох тисяч людей і про те, що  хасиди поважатимуть вимоги безпеки України, включно із необхідністю «залишатися окремо від місцевого населення».

«Зі всією повагою ми просимо Вас розглянути це прохання, враховуючи чудові відносини між Сполученими Штатами, Україною та єврейськими громадами. Ми переконані, що це обмежене виключення, зі всіма пов’язаними з цим обмеженнями, дозволить продовжуватися цій тривалій релігійній традиції у безпеці», — йдеться у документі.

У листі також ідеться про те, що  у постанові про закриття українського кордону є щонайменше десяток винятків, включаючи можливість студентам, дипломатам та діячам культури прибувати за запрошенням. Тож хасиди сподіваються, що їх паломництво також може підпадати під визначення виняток.

За словами директора єврейської організації Нахмана Мостофського хасиди чекали цього цілий рік, заощаджували кожну копійку яку могли відкласти, щоб поїхати і ці люди вірять, що поїздка туди насправді допоможе їм від COVID-19.

Можливо Вас зацікавить

Новини
«Серед пацієнтів реанімації – жодного вакцинованого»: черкащан закликають щепитися проти COVID
Новини
18 черкащан померли, жоден не одужав: в області від коронавірусу лікуються більше 10 тисяч осіб
Новини
Збирала гриби й загубилася: у лісі на Черкащині понад три години шукали літню жінку