
Стажування черкаських школярів у Валмієрі добігло кінця

Рятувальники отримали черговий транш гуманітарної допомоги

Черкаські художники отримали відзнаки творчих конкурсів

“Чого я маю займати це місце”: один із заступників Бондаренка написав заяву на звільнення

Черкаських бійців Національної гвардії України нагородили відзнаками «За мужність і героїзм»

Кілька автівок від Черкащини передали військовим

Під час бойового завдання на Луганщині загинув черкащанин

“ДОВГІ РУКи ТрО: черкаська тероборона збирає кошти на військове обладнання
Посадовцю із Черкащини повідомлено про підозру за отримання хабаря

Помер хірург Черкаської обласної дитячої лікарні

Мокрий сніг та вітер: наступного тижня в області очікується погіршення погоди

В Умані планують перейменувати кілька вулиць

“Рука допомоги”: безробітні черкасці можуть започаткувати власну справу

Минулої доби рятувальники ліквідували дев’ять пожеж
- Новини
- Стажування черкаських школярів у Валмієрі добігло кінця
Близько 40 учасників АТО не можуть отримати земельні ділянки в Черкаському районі (документи)
Близько 40 учасників АТО не можуть отримати гарантовані їм державою земельні наділи в Черкаському районі. За їхніми словами всі вони одержали ідентичні відписки від Головного управління Держгеокадастру області, в яких, окрім іншого, зазначається, що «відсутнє погодження власника суміжної земельної ділянки».
Проте, відзначають АТОвці, це погодження у них є і воно прикріплене до поданого ними проекту на виділення земельної ділянки.
– Я звернувся щодо оформлення земельної ділянки під індивідуальне садівництво в адмінмежах Мошнівської сільської ради за межами населеного пункту уже з готовим проектом землеустрою 1,5 місяці тому. А ось на днях отримав офіційну відмову, в якій значиться, що відсутнє погодження власника суміжної земельної ділянки, хоча насправді воно є, та графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки не погоджені керівником територіального органу Держгеокадастру в районі. І мені було рекомендовано привести всі ці документи у відповідність до законодавства та прийти знову, – розповідає про свої перипетії отримання земельної ділянки молодший сержант відділення бойової та спеціальної підготовки №3 полку Патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» Олег Собченко.
Ідентична ситуація у командира 10-ї штурмової роти полку особливого призначення “Азов” Олексія Зозулі
Акт погодження від власника суміжної земельної діялнки
Та ходити по кабінетах та випрошувати гарантоване їм державою, зазначає АТОвець, вони не збираються. Адже кожна така відписка, яка, до речі, вказує він, прийшла до нього з порушенням термінів, встановлених законодавством, забирає багато місяців, а бюрократична тяганина може затягнутися на роки. Тим більше, що всі ці відповіді виглядають надуманими. Адже все, що від них вимагають, є в пакеті документів, проте чомусь представники Держгеокадастру цього не побачили.
– 11 соток землі, які я прошу – це не щось захмарне. Та найгірше те, що ті бійці, які прийдуть після нас, вже взагалі можуть нічого не отримати, – емоційно відзначає Олег Собченко та додає, що все це схоже на те, ніби хтось згори дав команду «притормозити» виділення земельних ділянок АТОвцям.
З такою ж проблемою зіткнувся і старший лейтенант Нацгвардії – замісник командира роти полку особливого призначення «Азов» Олексій Ізмайлов, проте у нього в листі від Держгеокадатсру від руки ще було дописано, що потрібне погодження від сільської ради, яке, переконує помічник народного депутата України Максима Полякова Олександр Крижанівський, суперечить чинному законодавству.
– Згідно статистичної довідки 6-зем розпорядником цих земель є головне управління Держгеокадастру області. Ці землі належать до секції А сільськогосподарського призначення, вид угідь – пасовища. Погоджувати їх чи ні, сільська рада немає жодного права, оскільки таким чином вона перевищує свої службові повноваження згідно 364-ї статті Кримінального кодексу України. Вона погоджує їх тільки в тому випадку, якщо землі знаходяться в межах населеного пункту, – пояснив Олександр Крижанівський.
У свою чергу перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Сергій Шестаков відзначив, що згідно інструкції, якою вони керуються у наданні земельних ділянок, погодження сільської ради потрібне навіть за межами населеного пункту.
– Ми всім даємо земельні ділянки, – каже Сергій Шестаков. – Проблеми в основному виникають, коли хочуть взяти земельну ділянку під забудову, то зазвичай не розроблений детальний її план. Або, наприклад, всі хочуть отримати у Черкаському районі, а вільних земельних ділянок там на всіх не вистачає. Також є обмеження по величині земельної ділянки – максимальний розмір 12 соток.
Що стосується погодження, то згідно інструкції, підписаної ще Володимиром Гройсманом, потрібен підпис сільської ради, навіть якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту.
Та навіть не це стає найбільшої перепоною на шляху учасників бойових дій в отриманні земельної ділянки. Їх обурює, що їх можуть посилати з одного кабінету в інший і лише через декілька місяців, вони отримують детальний перелік того, що потрібно для отримання земельної ділянки.
– Я прийшов до Черкаської міської ради, де мені сказали написати заяву за визначеним зразком і дати копію паспорту і копію посвідчення учасника бойових дій. Я все зробив. І тільки через місяць вони мені присилають лист, де, як виявляється, розписано все те, що мені потрібно для отримання наділу. Замість того, щоб відразу чітко пояснити, що від мене вимагається, я отримую спочатку такі відписки від міськради, потім від Держгеокадастру, де мені пишуть «неможливо встановити конкретне місце розташування земельної ділянки». Чому не можна відразу пояснити, що від мене вимагається? Замість цього я спочатку на одну відписку чекаю, потім на іншу, а потім і бажання пропадає щось там оформляти, – розповідає заступник військового комісара м. Черкаси Олег Тимошенко.
Така бюрократична тяганина обурює бійців. Адже коли потрібно було встати на захист країни, кажуть АТОвці, то всі вони не задумуючись пішли, а коли вже держава має виконати перед ним свої зобов’язання, то знаходиться як не одна, так інша відписка. Тож, за їхніми словами, вони залишають за собою право вимагати зміни керівництва Головного управління Держгеокадатсру в Черкаській області, якщо воно не може впоратися із своїми прямими обов’язками.
