Близько 70 видів декоративних порід вирощують у теплиці звенигородські лісівники

Близько 70 видів декоративних порід вирощують у теплиці звенигородські лісівники
в Новини

Звенигородський лісгосп здавна славиться могутніми дібровами та добірним посадматеріалом відмінної якості. А віднедавна тут взялися ще й активно розвивати вирощування декоративних порід. Флагманом цього напрямку стало Пехівське лісництво, де два роки тому спорудили нову сучасну теплицю. Тут з крихітних живців вирощують матеріал для озеленення та декору.

За покупця борються якістю та широким асортиментом. За словами помічника лісничого Пехівського лісництва Миколи Бойка, нині в теплиці вирощують близько семи десятків найрізноманітніших порід, починаючи від звичних туй та ялівців і до більш екзотичних, як наприклад гінкго білоба та тюльпанове дерево. Збирали таке різноманіття по всіх усюдах, зокрема, і у Національному дендрологічному парку «Софіївка».

1

Зараз у тепличному господарстві лісництва зростає майже сто тисяч декоративних рослин. Для них забезпечено спеціальний температурний режим та догляд. Волога подається завдяки системі, так званого, туманного зрошування. Полив повністю автоматизовано. Таким чином рослини забезпечені найкращими умовами для росту та розвитку.

За словами директора Звенигородського лісгоспу Анатолія Проценка, навіть за короткий термін теплиця вже встигла виправдати очікування лісівників, а вирощування декоративних порід перевести у площину промислового масштабу. – Покупців маємо з різних куточків України. Сформувалися вже й постійні клієнти, серед яких багато фірм, що займаються озелененням, – розповідає керівник підприємства. – Звертаються за посадматеріалом і органи місцевого самоврядування. Є попит і від громадян.

А все тому, що знають: ціни у лісівників помірні, а от якість – завжди на висоті. До того ж лісівники завжди готові ще й фахово проконсультувати у разі сумнівів чи запитань з приводу вибору тієї чи іншої породи.

Минулого року у Пехівському лісництві реалізували посадматеріалу на 500 тис. грн. Цьогоріч за весняний період вже встигли уторгувати 300 тис., однак восени ця робота продовжиться та активізується.

3

За інформацією Лісів Черкащини