БЛОГ: Зеленський руйнує місцеве самоврядування України, — Сергій Рубан

в Блоги Новини Сергій Рубан

Влада Зеленського грубо порушує фінансові гарантії місцевого самоврядування. І це при тому, що 2015-2019 років доходи місцевих бюджетів зросли майже в 4 рази.

Зокрема, у серпні 2019 року Офіс президента (в порушення своїх повноважень) заблокував фінансування місцевим бюджетам 7,6 млрд грн із Державного фонду регіонального розвитку і 2,5 млрд грн на програму соціально-економічного розвитку.

Після вимог центральної влади добровільно надати письмову згоду на повернення таких коштів та численних протестів, 4 грудня 2019 року Кабінет Міністрів змінив розподіл між місцевими бюджетами субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, зменшивши її загальний обсяг по Україні на 1,7 млрд грн.

Десятки дитячих садків, шкіл, інших обєктів не було відремонтовано і побудовано через узурпації влади Зеленським.

Зеленський також запропонував направити кошти, які мали йти територіальним громадам, у «чорну діру» — будівництво дороги до Золотого.

28 жовтня 2019 року президент Зеленський згенерував нову «унікальну» ідею: на засіданні фракції «Слуга народу» президент України Володимир Зеленський запропонував перенаправити частину нерозподілених бюджетних субвенцій на відновлення «соціально-економічного та інфраструктурного потенціалу Донбасу».

Під час епідемії було грубо знехтувано інтересами місцевого самоврядування. Через запроваджені зміни у податковому законодавстві та заходи з обмеження діяльності деяких суб’єктів господарювання місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 15,6 млрд грн.

Тільки втрати бюджету Києва — в умовах боротьби з коронавірусом — становитимуть близько 1,6 млрд грн. Місцева влада, яка приймає на себе найбільший удар по боротьбі з коронавірусом, позбавляється значної частини доходів місцевих бюджетів (за рахунок яких, власне, покривалося недофінансування по делегованих пвовнаоженнях).

У громад немає коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ. У цьому звязку було навіть звернення 22 міських голів до керівництва держави не приймати цей закон.

Сергій Рубан

Керівник Черкаської міської організації

політичної партії «Європейська Солідарність»

* Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

Можливо Вас зацікавить

Андрій Бортник
БЛОГ: Чому кожен мешканець щомісяця переплачує більше третини за вивезення ТПВ?
Блоги
БЛОГ: Ключовим в моїй передвибочій програмі є пункт, про те, що в місті має бути створена «Агенція розвитку, інвестицій та промоції Черкас», — Сергій Рубан
Блоги
БЛОГ: Хто з черкаських політиків підтримує «меморандум» з ОПЗЖ, — Дмитро Кухарчук