Близько 20 підприємств переїхали до Черкас з «гарячих точок» країни

Близько 20 підприємств переїхали до Черкас з «гарячих точок» країни
в Новини

У Черкаси переїхали й відновили роботу вже 19 суб’єктів підприємницької діяльності.

Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

“Міська влада Черкас зацікавлена у залученні до спільної роботи всіх секторів економіки, тож готова допомагати у відновленні роботи підприємствам на території міста та приймати представників бізнесу, що не можуть з певних причин вести свою діяльність у зоні активних бойових дій, та готові переїхати до Черкас”, — зазначає директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.

Вона розповіла, що з 11 квітня 2022 року Черкаську область додано в урядову програму релокації підприємств. У межах державної програми до Черкас релоковано підприємства різних видів діяльності, зокрема: виробництво і торгівля побутовими електротоварами та електронною апаратурою, виробництво фармацевтичної продукції та загальна медична практика, швейне виробництво, телерадіокомпанія, транспортні послуги, оптова торгівля та інші.

Одним із успішних прикладів відновлення діяльності виробництва на території міста Черкаси є підприємство швейної галузі. Воно переїхало до нас з Херсону. Компанія існує дев’ять років і перебуває в п’ятірці лідерів України з виробництва одягу для найбільших українських холдингів. Серед персоналу, що працює на підприємстві, 20% — це внутрішньо переміщені особи з різних областей. На черкаському підприємстві нині працює 80 швачок, але невдовзі планують збільшити кількість персоналу до 200-250 осіб.

“Зараз кожен день дає нам нові виклики. Однак, незважаючи на численні перешкоди, бізнес перелаштовується під нові реалії, шукає рішення, адаптовується. Наше завдання – підтримувати як місцевий бізнес, так і тих підприємців, які переїхали до нас з “гарячих точок” країни. Щоб країна жила, для відновлення української економіки там, де дозволяє безпека, має працювати бізнес”, — підкреслює перший заступник Черкаського міського голови Сергій Тищенко.