Боротьба з короновірусом: Фонд Порошенка придбає комплекти реанімації для обласних центрів

Боротьба з короновірусом: Фонд Порошенка придбає комплекти реанімації для обласних центрів
в Новини

Апарати штучної вентиляції легень, передані Фондом Порошенка, почали працювати в Київській міській лікарні швидкої допомоги.

Перші два апарати штучної вентиляції легень, які вже працюють у відділенні інтенсивної терапії, передала Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги дружина п’ятого Президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Марина.

Решту апаратів передадуть в лікарню впродовж тижня.

«Зважаючи на ту ситуацію, яка виникла в Україні і по всьому світу із поширенням коронавірусу, до нас звернувся головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги з проханням відновити ті апарати штучної вентиляції легень, які у них були, але вони не працювали », – розповіла Марина Порошенко.

4-768x512

«Розуміючи ситуацію, ми не могли відмовити, і Фонд Порошенка оплатив відновлення десятьох апаратів штучної вентиляції легень. Сьогодні два апарати вже відновлені, ми їх бачили у відділені інтенсивної терапії», – зазначила дружина п’ятого Президента України. Вона додала: «Решта вісім апаратів будуть відновлені і передані у відділення вже найближчого тижня».

Марина Порошенко пояснила, що особливість коронавірусу COVID-19 у тому, що він дуже швидко вражає легені, людина отримує легеневу недостатність. І без того, щоб підключити її до апарату штучної вентиляції легень, допомогти такому пацієнту неможливо.

«Розуміючи таку ситуацію і виклики, які зараз стоять і перед суспільством, і перед країною, ми маємо об’єднати всі свої зусилля – і свідомі громадяни, і професійні лікарі, і відповідальний бізнес, благодійні фонди – для того, щоб всім разом вирішити ситуацію, яка зараз склалася у світі і в Україні», – підкреслила вона.

Марина Порошенко також розповіла, що Фонд займався питанням щодо купівлі нових апаратів, але на сьогоднішній день на українському ринку їх немає, а замовлення і поставка в Україну потребує не менше одного-двох місяців.

«А ці апарати вже можуть допомагати людям. Вони вже будуть працювати кожного дня і допоможуть врятувати не одне життя», – наголосила вона.

Зі свого боку, директор комунального підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Олександр Ткаченко подякував Фонду Порошенка за своєчасно надану лікарні допомогу.

«Мова йде не тільки про захворювання на коронавірус. У нас у лікарні щоденно знаходиться не менше 20 хворих на штучній вентиляції легень. Це різні захворювання. І незалежно від того, чи буде коронавірус і коли закінчиться епідемія, апарати залишаться і будуть рятувати життя хворих», – наголосив він.

За його словами, йдеться про пацієнтів з вкрай тяжкими травмами, інсультами, політравмами тощо.

«Це швидке і правильне рішення по відновленню, і тепер ми маємо фактично нові апарати. Причому апарати високого класу, які допомагають реаніматологам в повсякденному наданні допомоги», – підкреслив директор лікарні.

3-768x512

«Ми дуже вдячні за ту допомогу, яку ми сьогодні отримали. Десять апаратів штучної вентиляції легень вичерпали свій ресурс і по часу використання, і по роботі. Вони потребували капітального ремонту. Але це дуже високовартісно, і в лікарні не було такої можливості. А зараз ми отримуємо практично нові апарати – на них замінені турбіни, всі датчики і все, що було потрібно», – зазначив завідуючий відділенням інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Ігор Малиш.

1-1

«Фактично ми зараз отримуємо десять нових апаратів. Це дуже-дуже важливо. І ми висловлюємо слова щирої подяки за таку допомогу», – додав завідуючий відділенням.

У «Фонді Порошенка” повідомили, що також закупили комплекти реанімації, які найближчим часом відправлять в обласні центри. Стоїть завдання забезпечити такими комплектами кожну обласну лікарню.

Політсила п’ятого Президента Петра Порошенка також створила сайт волонтерської допомоги для пенсіонерів та одиноких українців, які не в змозі самі сходити по продукти або ліки. Зараз на платформі зареєструвалося понад 400 волонтерів.

Народний депутат від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко заявила, що кожен нардеп від фракції передав кошти від “депутатських повноважень” у сумі 35 тис. гривень до фонду боротьби з короновірусом.

Тим часом компанія “Roshen” повідомила, що закуповує 10 000 комплектів костюмів індивідуального захисту медпрацівників.