Борців за волю України вшанували на Чигиринщині

в Культура, Новини

Паломників із усієї України сьогодні приймали село Мельники та хутір Буда. Там минув другий день ювілейних ушанувань героїв Холодного Яру.

Попервах учасники заходу помолилися за Україну та загиблих бійців – як минувшини, так і сьогодення – біля меморіалу Героям Холодного Яру. Серед люду, як і напередодні, були військовики з добровольчих формувань.

20150426_124612

– Ми не народжені тут, у Холодному Яру, – каже боєць батальйону «Айдар» із позивним «Гриць». – Однак його дух проник у нас. Ми пам’ятаємо героїчних пращурів і відповідальні перед своїми дітьми. Тому боротимемося до перемоги!

IMG_5738

Потому всі охочі рушили до могили головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки, а також до місця його загибелі, аби віддати шану. Біля Гайдамацького ставу ж відкрили новий пам’ятний знак. Тут у свій час гайдамаки освячували свою зброю. Те ж нині повторили їхні нащадки. А на території Мотронинського монастиря в цей час освячували нововстановлений пам’ятник сотникові Іванові Компанійцю. Не забули цього дня і про героїв Небесної сотні. Їх ушанували на хуторі Буда. Тут біля храму Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевсього) у свій час з’явився перший в Україні пам’ятник загиблим під час Революції Гідності.

– Я на Чигиринщину приїхала аж із Одеси, – розповідає відвідувачка заходу Наталія Сич. – І воно було того вартим. Тут панує невимовна патріотична атмосфера. Правду кажуть, що Холодний Яр єднає Україну. До сліз проймає все, що тут відбувається.

Бійці, а також ті, хто всіляко прославляє Україну, отримали з рук голови Черкаської ОДА ювілейні відзнаки «Холодний Яр». Лише другий рік до організації вшанувань холодноярівців долучається обласна влада. А вони вже двадцяті за ліком.

– Холодний Яр справді живий, – говорить Юрій Ткаченко. – Він, як ніколи, об’єднав цьогоріч силу-силенну патріотів. Кращих синів-холодноярівців шанують кращі сини сьогодення. У нас є воля, козацький дух і жага свободи. Така нація непереможна!

20150426_102613

20150426_132938

Прес-служба Черкаської облдержадміністрації