Бути чи не бути: долю черкаського “Будівельника” вирішать на сесії міської ради

Бути чи не бути: долю черкаського “Будівельника” вирішать на сесії міської ради
в Новини

У ході вчорашньої пресконференції було обговорено можливе приєднання черкаського Палацу спорту «Будівельник» до комунального підприємства «Центральний стадіон». За словами директорки “Будівельника” Світлани Бондар, відповідний проєкт рішення розглянуть вже на найближчій сесії міської ради.

Директорка розповідає, що інформацію про можливе приєднання закладу вона дізналася наприкінці лютого від сторонніх людей. Згодом таку інформацію підтвердив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, який вже тричі отримав попередження за те, що не пустив цю справу в хід. На думку Світлани Бондар, спортивний об’єкт “Будівельник” став розмінною монетою політичних ігор.

– Відповідний проєкт рішення розглянуть у ході найближчого засідання сесії міської ради. Мене дивує те, що міський голова Анатолій Бондаренко не вбачає у такій ініціативі нічого поганого, а навіть бачить переваги у такому об’єднанні, – підкреслила Світлана Бондар.

Згідно проєкту рішення, реорганізація комунальних підприємств дозволить якісно узгодити тренувальний процес і проведення змагань з різних видів спорту, здійснювати своєчасну підготовку та оперативно реагувати на зміни, що стосуються умов та строків проведення заходів, якісного утримання споруд, проведення ремонтних робіт та модернізації спортивних залів і допоміжних приміщень. Також при реорганізації “Будівельника” вся сукупність його майнових прав та обов’язків перейде до правонаступника.

Бути чи не бути: долю черкаського "Будівельника" вирішать на сесії міської ради
Фото: Андрій Більда

Директорка відзначила, що з 2012-ого року черкаський Палац спорту «Будівельник» не може отримати фінансування від міської влади задля встановлення системи кондиціювання та пожежної сигналізації. Так, станом на 2012 рік встановлення системи кондиціювання вартувало закладу 1,5 млн грн, наразі вартість такої послуги становитиме 4,8 млн грн. У свою чергу встановлення пожежної сигналізації становило 136 тис. грн, зараз така послуга коштуватиме понад 800 тис. грн.

Світлана Бондар підкреслила, що вона щороку подає пропозиції закладу до Бюджету розвитку, але, на жаль, їх ніхто не враховував. Вона також додала, що за 13 років з міського бюджету на капітальний ремонт та придбання обладнання було виділено 3 млн 360 тис. грн. Фактично на таку ж саму суму за рахунок власних коштів, а саме 3 млн 17 тис. грн, “Будівельнику” вдалося закупити нову техніку.

Відсутність кондиціювання та пожежної сигналізації: директорка "Будівельника" озвучила проблеми закладу

У ході спілкування депутат Черкаської міської ради та директор «Черкаських Мавп» Володимир Гриценко висловив своє негативне ставлення до такого об’єднання. На його думку, місто може залишитися без перспективного спортивного об’єкта.

– За цим підприємством знаходиться невелика кількість людей, яким вдалося перетворити простий сільський клуб на перспективний спортивний об’єкт. Функціонування «Будівельника» є вкрай важливим для нашого міста, оскільки він утримує центр підготовки олімпійських видів спорту, – наголосив Володимир Гриценко.

На його думку, через політичні перипетії можна порушити налагоджений механізм і залишити без роботи професіоналів своєї справи. Також Володимир Гриценко висловив свої побоювання, що якщо директорку “Будівельника” Cвітлану Бондар звільнять, то існує вірогідність того, що заклад занепаде.

До дискусії долучився й екснардеп Олег Петренко, який свого часу керував спотивною сферою міста. Він відзначив, що раніше у Черкас була можливість отримати новий палац спорту на кшталт того, що знаходиться у місті Рівне. Однак цього не сталося через те, що міська влада виявила свою байдужість до такої ініціативи.

– Якщо міські депутати проголосують за об’єднання «Будівельника», то автоматично потраплять до чорного списку черкащан, – додав Олег Петренко.

На своїй сторінці “Facebook” голова відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській облаcті Андрій Більда висловив своє здивування щодо бажання міської влади Черкас «припинити» спорткомплекс «Будівельник».

– Ця подія може найближчим часом перетворитись на один із найбільших скандалів міста. Питання, однозначно, треба виносити в публічну площину! – йдеться у дописі.