Бив ногами по голові: справу підлітка, який побив однолітка, передали в суд

Бив ногами по голові: справу підлітка, який побив однолітка, передали в суд
в Новини

Справу стосовно підлітка, який спричинив тілесні ушкодження неповнолітньому, передано до суду. Про це повідомили в Черкаській обласній прокуратурі.

Слідством встановлено, що 17-річний юнак у громадському місці наніс руками та ногами удари в обличчя та по голові 16-річному хлопцеві.

Загрозливих для життя травм постраждалий не отримав, йому вчасно було надано необхідну допомогу.

Дії неповнолітнього кривдника, який під час досудового розслідування надав визнавальні показання та щиро покаявся, кваліфіковано за ч. 1 ст. 125 КК України – умисне легке тілесне ушкодження.

Санкція указаної статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот годин або виправних робіт на строк до одного року.

Водночас з метою забезпечення інтересів дітей, раннього виведення неповнолітнього з кримінального процесу та ресоціалізації, прокурором вжито заходів щодо його залучення до Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, що діє на базі системи надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Вказана програма застосовується в межах добровільної, позасудової процедури – медіації, заходи якої спрямовані на врегулювання за допомогою попередника конфлікту між неповнолітнім, який є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, та потерпілим.