Чарівні звуки карильйона та розписані гільзи: у Черкасах пройшов Великодній фестиваль (ФОТО, ВІДЕО)

Чарівні звуки карильйона та розписані гільзи: у Черкасах пройшов Великодній фестиваль (ФОТО, ВІДЕО)
в Новини

У Черкасах провели Великодній фестиваль. Захід відбувся у сквері «Юність», що у центрі міста. Родзинкою фестивалю стала чарівна музика карильйона у виконанні єдиної дипломованої карильйоністки, кандидатки мистецтвознавства, старшої викладачки кафедри музично-сценічного мистецтва Київської академії мистецтв Ірини Рябчун.

У Черкасах зіграли на карильйоні

Вона приїхала з Києва і вперше виконала у Черкасах низку творів на карильйоні. Цей музичний інструмент є точно налагодженим набором дзвонів з механічним керуванням.

У виконанні Ірини Рябчун присутні могли насолодитися творами Миколи Лисенка, Олександра Кониського, Святослава Вакарчука, а також обробками відомих пісень «Пливе кача», «Чорнобривці», «Ой, чий то кінь стоїть», «Пісня про рушник», «Черемшина» та ін.

Ірина Володимирівна грає на карильйоні з 2007 року. Вона навчалася у бельгійського карильйоніста і композитора Йозефа Хаазена, згодом у Бельгійській королівській школі карильйона імені Жефа Денейна. Програми, з якими виступає Ірина Володимирівна, мають не тільки національне, а й духовне забарвлення.

Також свої музичні вітання гостям Черкаського фестивалю дарували мистецькі школи Черкас. Музиканти тішили присутніх звуками бандури, сопілки, хангу, скрипки та гітари.

Під час Черкаського Великоднього фестивалю у сквері «Юність» можна було помилуватися великими великодніми писанками, які традиційно в ці дні прикрашають центральну алею. У цьому році виставку доповнили розмальовані стріляні 100 мм гільзи, які перетворені на артоб’єкти нашими черкаськими митцями. До розпису 37 гільз долучилися 17 навчальних закладів міста. Кожна представлена гільза унікальна, зображені на ній символи несуть світло, тепло, добро та віру в нашу Перемогу.

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради