Частина дітей відчуває психологічний тиск: про що говорять результати інституційних аудитів шкіл Черкащини (ВІДЕО)

в Відео Новини Освіта і наука

За перше півріччя 2021 року у Черкаській області відбулося 9 інституційних аудитів, у ході яких, зокрема, досліджувалися питання булінгу, дискримінації та харчування школярів. Про це у студії «Вичерпно» розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.

Інституційний аудит має довести до всіх закладів, що школа – перш за все місце, де кожна дитина має отримувати доступну і якісну освіту.

—  Усі школи наразі змінюють своє ставлення до освітнього середовища. Керівники навчальних закладів розуміють важливість цього освітнього середовища як фактора, що мотивує учнів до навчання та розвиває їх власний потенціал, — говорить Оксана Компанієць.

Результати аудитів показують, що шкільні вчителі намагаються переформатувати свою діяльність на більш компетентісний підхід. Учителі намагаються бути актуальними, вчаться впроваджувати у свою роботу цифрові технології, проходять сертифікацію. Рівень нової української школи має забезпечити учням доступну освіту в комфортних умовах.

Також інституційні аудити показують, що педагогічними колективами вживаються заходи для боротьби з такими негативними явищами в освітньому середовищі як булінг і дискримінація. Серед освітян формується розуміння, що на ці проблеми потрібно звертати увагу й потрібно їх вирішувати.

— Розробка і впровадження антибулінгових заходів, увага до цього питання, безперечно, стоїть на високому рівні в закладах освіти. Проте аудити показали, що в кожному закладі є діти, які відчувають дискомфорт і психологічний тиск і на це треба звертати увагу. Ми постійно надаємо рекомендації закладам освіти і звертаємо на це увагу, — запевняє Оксана Компанієць.

Питання харчування дітей у школах також є невід’ємною частиною інституційних аудитів. Близько 50% учнів і батьків задоволені, або переважно задоволені умовами харчування. Цього недостатньо, вважає керівниця обласного осередку ДСЯО. Тому теми нових вимог харчування, реформи харчування, застосування нових санітарних норм наразі дуже актуальні.

— Харчування – це здоров’я учнів, це, безперечно, той фактор, який впливає на можливість дітей вчитися, комфортно себе почувати, бути здоровими,  а це вже говорить про якість освіти. Школи намагаються відповідати на вимоги дітей і батьків про якісне харчування. Ще не завжди це виходить, але ситуація зрушила з місця. Ми усвідомлюємо що це питання не одного дня, — додала Оксана Компанієць.

Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео:

Можливо Вас зацікавить

Відео
Смертність від штаму «Дельта» на Черкащині збільшилася, — Людмила Кравченко в студії «Вичерпно»
Відео
«Дехто з батьків став на захист»: депутат міськради про ситуацію з насиллям в дитсадку (ВІДЕО)
Відео
«Бюджету розвитку може й не бути», — секретар ЧМР Юрій Тренкін у студії «Вичерпно» (ВІДЕО)