Через борги перед водоканалом село на Черкащині знову може залишитися без води

Через борги перед водоканалом село на Черкащині знову може залишитися без води
в Новини

Село Геронимівка під Черкасами залишилося без води. Причина – борг місцевого комунального підприємства перед черкаським водоканалом, пишуть “Подробности”.

Там кажуть, що він виріс через несплату рахунків місцевими жителями. А от люди, навпаки, – звинувачують керівництво підприємства.

Усі ці бутлі та пляшки з водою – це запаси на чорний день, каже місцева жителька Валентина Миколаївна. В їхньому селі воду відключають ось уже 10 років. Востаннє – з минулого понеділка і до сьогодні.

“Садок, школа не працює. Води немає теж. Ну як от дітки без води прийшов, відразу руки мити, а у нас цього немає, ми зливаємо, економимо цю воду. У туалет виливаємо цю воду. Так, що неподобство”,  – розповідає жителька села Геронимівка Валентина Ларіна.

Геронимівка 60 років живиться водою з центрального водогону Черкас. До 2007 місцеві жителі сплачували за водовідведення та водопостачання водоканалу. Але потім посередником стало комунальне підприємство “Благоустрій”.

Люди скаржаться: тарифи на воду підскочили майже вдвічі. А ще підприємство завжди боргує водоканалові.

“Люди напряму вже не можуть платити, не маємо змоги, ростуть борги, виключають воду завищені тарифи на 50% води – втрати в мережі”, – розповідає жителька села Геронимівка Тетяна Редько.

Схема дуже проста. Водоканал продає за лічильником “Благоустрою” воду, той перепродує її населенню. Нині люди сплачують майже 13 гривень за кубометр водовідведення та водопостачання. Директор підприємства запевняє, навіть такий тариф для них нерентабельний – дуже багато поривів на мережі. Тому й борги перед водоканалом.

У сільраді теж нічого конкретного не розповіли. Тільки ще раз пообіцяли проблему вирішити.

“Зараз робимо опис по цінам і поставимо повністю весь водогін, щоб зняти ці всі питання цьому підприємству, буде зроблений 100-відсотковий аудит”, – запевнив сільський голова Геронимівки Василь Харченко.

Зрештою воду в Геронимівку водоканал подав, але попередив, тільки до середи. Якщо сільрада разом з комунальним підприємством не запропонує шлях ліквідації боргу, воду знову відключать на невизначений термін.