Через негоду в області майже 30 населених пунктів залишилися без світла

Через негоду в області майже 30 населених пунктів залишилися без світла
в Новини

Учора у другій половині дня, в улоговині південного циклону активізувався атмосферний фронт, верхня межа хмар досягла 11-15 км. Склалися умови для формування гроз, локальних зон сильних злив, шкалу та граду. Про це повідомляє Черкаський обласний гідрометцентр.

Так, у Черкасах лише за 24 хвилини випало 16 мм, а у Смілі за 2 години 5 хвилин зафіксовано 18,7 мм дощу, або майже декадна норма та відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища І рівня небезпечності. На решті території області випало від 1 до 12 мм дощу. Метеостанції Чигирин та Черкаси зафіксувала пориви вітру – 15-16 м/с.

За інформацією Управління ДСНС України у Черкаській області, через зливу та пориви вітру, на ранок 13 липня були відключені об’єкти електричних мереж та порушено електропостачання 28 населених пунктів Черкаської області. У деяких населених пунктах Черкащини внаслідок посиленого вітру були повалені дерева та поламані гілки, що ускладнювало рух автотранспорту.

За прогнозом, спекотну, маловітряну та сонячну погоду Черкащини формує улоговина з півдня, тож у другій половині дня чекаємо на зростання купчасто дощових хмар, які місцями проявлять себе короткочасними дощами у супроводі гроз. Температура по області 27..32º, у Черкасах 29..31º.