Через війну черкаські вчителі отримують менші заробітні плати, – Чубіна (ВІДЕО)

Через війну черкаські вчителі отримують менші заробітні плати, – Чубіна (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Освіта і наука

Уперше за багато років освітяни України, зокрема, й міста Черкаси, отримали менші заробітні плати, ніж зазвичай. Це пов’язано із постановою КМУ, ухваленою 1 квітня. Про це нашому виданню повідомила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

Відзначимо, заробітні плати педагогів завжди були захищеною статею видатків у бюджеті. Проте війна внесла свої корективи.

“Міський бюджет не має до цього жодного відношення. Ми маємо розпорядження Кабінету Міністрів, де по всій Україні із заробітньої плати вчителів знято 10 відсотків. У Черкасах – це 52 мільйони гривень на рік. Ми шукаємо різні шляхи, аби це відчувалося якогомога менше, але є такі складові зарплати педагогів, які до кінця цього року будуть меншими “, – зазначила Анастасія Чубіна.

Водночас скорочення вчителів шкіл цьогоріч не відбувалося.

Також, за словами заступниці міського голови, менші заробітні плати цьогоріч отримуватимуть і працівники Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР:

“До кінця року зарплати будуть суттєво меншими”. У “гарячий” період воєнних дій не всі були задіяні в активній роботі й більшість працівників департаменту перебували у відпустках за власний рахунок”.

Детальніше про це та багато іншого дивіться в нашому відео:

Читайте також: Без ходи, вальсу та ресторанів: як і коли пройде випускний у черкаських школярів