Черкасцям нагадують про правила поводження зі сміттям

Черкасцям нагадують про правила поводження зі сміттям
в Новини

Департамент житлово-комунального комплексу нагадує про правила поводження з побутовими відходами. Жителям роз’яснюють про вивіз великогабаритних, ремонтних відходів, залишків рослинності, опалого листя та відходів рослинного походження, пишуть на сайті Черкаської міської ради.

Вивезення залишків рослинності, опалого листя, відходів деревини рослинного походження та великогабаритних відходів безоплатно (в разі самостійного вивезення) здійснюється за такими адресами: 

  • опале листя, залишки рослинності (травостій), відходи деревини рослинного походження (гілля, дерева) – вул. Зелінського 22, 23, 24;
  • відходи деревини рослинного походження (гілля, дерева) – вул. Смілянська, 164;
  • шматків дерев (дрова, призначені для спалювання в печі, каміні, топці або багатті) – на територію КП «ЧЕЛУАШ» по вул. Бидгощська, 13. 

Замовити платну послугу з вивезення таких відходів, а також великогабаритних та ремонтних, можна за телефонами:

КП «Черкаська служба чистоти» – 063 967 99 26;
КП «ЧЕЛУАШ» – 097 249 13 14. 


Складувати великогабаритні та ремонтні відходи на контейнерних майданчиках міста Черкас забороняється. Опале листя, травостій та деревину рослинного походження (гілля) заборонено складувати й на території міста, і біля контейнерних майданчиків. 

Фізичні особи, управляючі компанії, ЖБК чи ОСББ, що вчинили дії щодо обрізання гілля, прибирання листя та косіння травостою, повинні складувати його на своїй прибудинковій території та самостійно вивозити ці відходи, чи укласти договір на їх вивезення в спеціально відведене місце. 

Забороняється винесення сміття, прибраного з територій підприємств, організацій, установ, прибудинкових територій, тротуарів, газонів на зелені смуги вулиць і провулків, а також складування на них будівельні матеріали. 

Жителі будинків, які утримуються управлінськими компаніями, уже сплачують у тарифі «послуга з управління багатоквартирним будинком» за такі види робіт, як обрізання гілля, прибирання листя, косіння травостою та їх вивезення. 

Контроль за дотриманням Правил благоустрою міста Черкаси здійснює управління інспектування Черкаської міської ради та Управління патрульної поліції. 

На порушників чекатиме штраф. На фізичних осіб штраф сягає від 340 до 1360 грн, а на юридичних осіб від 850 до 1700 грн.