Черкасець зламав базу даних одного з найбільших українських онлайн-магазинів

Черкасець зламав базу даних одного з найбільших українських онлайн-магазинів
в Новини

Кіберполіція викрила чоловіка у зламі бази даних одного з найбільших українських онлайн-магазинів дитячого одягу. Кіберполіцейські встановили причетність до вчинення цього злочину жителя Черкас. Про це повідомляє УНН.

Власниця одного із найбільших інтернет-ресурсів з продажу брендового дитячого одягу звернулася до кіберполіції із повідомленням про злам її інтернет-магазину. Поліцейські розпочали кримінальне провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Пізніше кіберполіцейські встановили причетність до вчинення цього злочину жителя Черкас, вказали правоохоронці.

Чоловік, використовуючи вразливості сайту, несанкціоновано отримав доступ до клієнтської бази великого онлайн-магазину та вимагав гроші за не розголошення отриманої конфіденційної інформації. Серед такої – персональні дані клієнтів магазину, їх логіни та паролі тощо. При цьому, зловмисник використовував надійні методи конспірації. Для прикладу, для розрахунку використовувалася криптовалюта, що ускладнює можливість ідентифікації правопорушника.

Наразі працівники кіберполіції встановлюють осіб, що постраждали від протиправних дій чоловіка, та проводять подальші заходи, спрямовані на збір цифрових доказів його протиправної діяльності.

За місцем проживання фігуранта поліцейські провели обшук. Комп’ютерну техніку, вилучену під час обшуку, наразі направлено на експертизу. Чоловіку загрожує до трьох років позбавлення волі.