Черкащанам пояснили, чому інколи світла немає довше, ніж має бути за графіком

Черкащанам пояснили, чому інколи світла немає довше, ніж має бути за графіком
в Новини

Нерідко нині від черкащан можна почути скарги, що за графіком у них уже має бути світло, але його вмикають із затримкою. Причини такого явища пояснив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, передає журналістка «Вичерпно».

Застосування графіків аварійних відключень (ГАВ, Спец.ГАВ) по Черкаській області визначає диспетчер НЕК «Укренерго». Самостійно включати споживачів диспетчеру ПАТ «Черкасиобленерго» категорично заборонено. Графіки аварійних відключень можуть змінюватися внаслідок стрімкого зростання дефіциту потужності в енергосистемі країни, зокрема Черкащини.

Причиною збільшення дефіциту потужності є пошкодження енергооб’єктів через обстріли або різкої появи дефіциту потужності.

У випадку, коли застосовуються графіки погодинних відключень і тривалість електроенергії зберігається довше запланованого терміну, причин може буди декілька:

По-перше – це повʼязано з часом, необхідним для виконання перемикань.

По-друге – це можливі випадки відмови обладнання, а саме вимикачів. Тоді терміново викликають ремонтну бригаду, яка усуває пошкодження орієнтовно впродовж години.

По-третє – це аварійна ситуація, коли може накластися пошкодження в кабельних мережах, що призводить до відключення кабельної лінії, в такому випадку оперативно-виїзна бригада виокремлює пошкоджену ділянку і включає споживачів по резерву. Такі пошкодження можуть ліквідовуватися до двох годин, а в окремих випадках до 22 годин.

Окрім графіків погодинних відключень також в мережах мають місце планові роботи та роботи з усунення дефектів та пошкоджень обладнання електричних мереж. Тож, у зв’язку з цим відключення можливі не лише по причині застосування ГПВ. Про такі роботи споживачі можуть дізнатися на сайті Товариства.

Під графіки погодинних відключень не підпадають об’єкти критичної інфраструктури (лікарні, об’єкти водопостачання чи водовідведення тощо). Разом з цими об’єктами на лініях залишаються побутові споживачі, які також не відключаються. Тобто, якщо будинки розташовані на лінії, від якої живиться така інфраструктура, то вони не вимикаються, оскільки енергетики вимикають лінії, а не будинки.

Енергетики намагаються подати напругу до значної частини споживачів, втім через дефіцит генерації в об’єднаній енергосистемі країни протягом однієї доби можуть бути введені спочатку зелені графіки на три черги, а потім жовті графіки на дві черги.