Черкащанам пояснили, хто може отримати компенсацію за розміщення ВПО

Черкащанам пояснили, хто може отримати компенсацію за розміщення ВПО
в Новини

Фізичним особам, і приватним та комунальним закладам, які прихистили ВПО, передбачена компенсація за комунальні послуги.

Про це повідомили в пресслужбі Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради.

Кожний повнолітній черкасець, громадянин України, який безкоштовно прихистив у своєму житлі переселенців, може отримати грошову компенсацію відповідно до Постанови Кабміну №333 від 19.03.2022 р.

Сума виплат визначається на рівні 14,77 грн за кожен людино-день. Наразі, із жовтня по березень (опалювальний період) сума складає 30 грн. 

Ця соціальна послуга користується значним попитом навіть цьогоріч. Станом на 1 лютого 2023 року для оформлення цієї компенсації до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради звернулися 726 власників житла, які розмістили у себе 844 внутрішньо переміщені особи. 

Щоб отримувати компенсацію, підприємства, заклади та установи мають подавати щомісяця до управління соціального захисту заяву разом із підтверджувальними документами щодо виставлених рахунків на оплату комунальних послуг.

Приватні заклади — до 15 числа місяця, наступного за звітним, а комунальні — до 27 числа. 

Для отримання компенсації слід не пізніше ніж за день після розміщення ВПО подати до управління соціального захисту населення оригінали та копії:

  • повідомлення про розміщення ВПО у житловому приміщенні;
  • документ, який засвідчує особу власника житла, де розмістили ВПО;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків власника житла;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;
  • документи, які посвідчують особи розміщених ВПО;
  • реєстраційні номери облікових карток платників податків розміщених ВПО;
  • довідки внутрішньо переміщених осіб.

Необхідно щомісяця не пізніше 5 днів з дня закінчення звітного місяця подати до управління заяву на отримання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. До неї додаються реквізити банківського рахунку заявника для зарахування коштів.