Черкащанам розповіли про сучасні інструменти оцінки регуляторного впливу  

Черкащанам розповіли про сучасні інструменти оцінки регуляторного впливу   
в Новини

Сьогодні в конференц-залі Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» за підтримки Регіональної ради підприємців в Черкаській області та за ініціативою Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області  відбувся круглий стіл на тему «Сучасні інструменти оцінки регуляторного впливу».

Присутнім розповіли  про нововведення в законодавстві України з питань регуляторної політики у сфері господарської діяльності та ознайомили з оновленою методикою проведення аналізу регуляторного впливу, яка передбачає обрахування витрат бізнесу на виконання державного та місцевого регулювання (М-Тест).

Перед присутніми виступила завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна, яка детально розповіла про права, які має бізнес-спільнота при ухваленні регуляторного акту.

P1160884

М-Тест – це тест малого підприємництва, що по своїй суті є розрахунком витрат, які понесе середньостатистичний суб’єкт малого бізнесу внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Методика проведення М-тесту дозволяє в повній мірі оцінити прямі й адміністративні витрати, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання.

Завдяки М-Тесту об’єднання підприємців можуть впливати на рішення рад на місцях. Це, у свою чергу, покращуватиме бізнес-клімат регіону.

За словами Олени Шухтіної, нині важливою є тема місцевих податків та зборів. Всі рішення стосовно них мають бути оприлюднені до 15 липня.  До цього часу підприємці мають нагоду внести свої пропозиції.

– Звичайно, підприємці хочуть, щоб податки були якнайменшими, а влада бачить їх якнайбільшими, адже ненаповнення місцевого бюджету стане ударом для громади, – зазначила пані Олена. – Але не слід при цьому забувати, що бізнесмени наповнюють бюджети. Тому з їхньою думкою треба рахуватися і намагатися шукати компроміс.

За її словами, по Черкащині ставка податку була знижена покищо лише в Тальнівському районі – з 20 то 10%. Однак це теж непоганий результат. Про таку ініціативу чули і в інших районах області, і в деяких в принципі вже висловлюють готовність йти на поступки. Загалом же, по Україні випадки зниження ставки податку непоодинокі, зокрема, вони зафіксовані в Сумській та Чергнігівській областях.

Крім того, пояснили присутнім, за новими правилами, крім адмінстративних та прямих витрат тепер окремо виділяють ще й часові, які, в свою чергу, переводять у грошові.

– Для прикладу, є малий бізнес, де працює одна людина. Щоб поїхати в той же ЦНАП, вона повинна покинути весь виробничий процес і поїхати, – пояснила Олена Шухтіна.

Реклама