Черкащанам розповіли, як можна подолати безпліддя

в Новини

Понад 600 черкаських пар упродовж минулого року зверталися за консультацією до київського медичного центру «Мати та дитина». Про це на прес-конференції 19 травня розповіла доктор медичних наук, професор, акушер-гінеколог, репродуктолог, генеральний директор мережі центрів «Мати та дитина» Наталія Данкович, повідомляє “Про все”.

До Черкас фахівці медичного центру приїхали для проведення навчальної конференції, на якій обговорювали клінічні питання та рекомендації щодо лікування пацієнтів з різними формами хвороб. Адже до напрямків роботи центру входить не тільки допомога майбутнім батькам, а й навчання фахівців по всій Україні.

Центр «Мати та дитина» часто стає останньою надією для тих, хто не може зачати дитину. Як відзначають лікарі, середній вік жінок, які звертаються з проблемами репродуктивного здоров’я зменшився з 26 до 23 років. А статистика свідчить, що 12-15 відсотків молоді у віці до 30 років вже є безплідними. У центрі виявляють причини, які стають на перешкоді вагітності, та намагаються зробити так, щоб у родині з’явилася дитина. Інколи достатньо досвідченого лікування, а інколи допомагають більш радикальні методи, серед яких і екстракорпоральне запліднення (штучне запліднення).

– Переносячи ембріони пацієнта в стадії спокою, ми отримуємо результати, яких ще не мали ніколи. В цьому місяці ми мали вісімдесят відсотків, тобто із ста осіб, яким ми перенесли ембріони, завагітніло вісімдесят, – зазначає Наталія Данкович.

Клієнтами центру часто стають іноземці. За словами Наталії Данкович, звертаються пацієнти з Китаю, Австралії, Канади тощо. Часто цікавляться сурогатним материнством.

– Основний показник нашої праці в тому, що нам довіряють. За попередній рік ми прийняли більше ста тисяч осіб, – додає пані Наталія.

Звертаються до центру й ті жінки, у яких наразі на першому місці не родина, а кар’єра. Такі жінки просять заморозити їхню яйцеклітину. Це недешева послуга й коштує 32 тисячі гривень.

– Але таким чином жінка може мати свою генетичну дитину, скажімо, після сорока років, – додає пані Наталія. – Жінкам у віці важко завагітніти.

Серед тих, хто звертався за консультацією, чимало й черкащан. Загалом за
рік у центрі отримали консультацію 625 пар із Черкащини. Частина з них пройшли програми лікування чи запліднення.

Акушер-гінеколог, репродуктолог центру Вікторія Каверіна додає, що
нині зросло і чоловіче безпліддя. Раніше така проблема вважалася суто жіночою. Спостерігаючи ситуацію сьогодні, лікарі роблять невтішні висновки — якість спермограми у чоловіків щороку гірша.

– Хочемо закцентувати, що первинна консультація у нашому медичному центрі безкоштовна. Потім приймаємо рішення, щодо подальших заходів лікування. Люди знають, що ми можемо допомогти, але їх зупиняє питання: де взяти гроші? Тому ми розробляємо індивідуальні програми, – зауважує Наталія Данкович.

Записатися на безкоштовну консультацію репродуктолога може кожен
бажаючий, заповнивши форму на сайті «Мати та дитина»
(www.mdclinics.com.ua) та за телефоном (044)251-3-251.