Поширити

Черкащанам розповіли, як уберегтися від головного болю під час спеки

Черкащанам розповіли, як уберегтися від головного болю під час спеки

Уже десятий день на Черкащині триває хвиля надмірної спеки, а середньодобова температура аномально висока — 30ºС, що вище середніх багаторічних значень на 8º.

Тож фахівці Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб розповіли про причини й профілактику головних болей в людей.

Щоб не допустити появу головних болів в спеку, дотримуйтеся простих правил:

  • пийте багато води (не соків або солодких напоїв, саме води);
  • їжте легку овочеву їжу, уникаючи жирного, смаженого, копченого й так далі, а від м’яса в спеку також краще відмовитися, віддавши перевагу рибі;
  • завжди носіть головний убір, якщо виходите на сонце;
  • намагайтеся уникати сонячних променів з 11 до 16 годин, а якщо потрібно вийти на вулицю, переміщайтеся по затінених ділянках;
  • носіть вільний одяг з натуральних тканин;
  • виключіть тренування в розпал дня: їх краще перенести на ранок або на вечір;
  • стежте, щоб в раціоні була достатня кількість магнію й калію (багато магнію й калію ви знайдете в сухофруктах, бананах, пшеничних висівках, горіхах, шпинаті, петрушці, авокадо);
  • відмовтеся на жаркий період від алкоголю та кави;
  • не терпіть спрагу, в спеку це призведе до стрибків тиску.

Також читайте: Містяни заборгували Черкаській ТЕЦ за тепло та гарячу воду 164 мільйони гривень

Реклама