Черкащани на велосипедах підкорили найвищі гори планети (фото, відео)

Черкащани на велосипедах підкорили найвищі гори планети (фото, відео)
в Новини

1300 кілометрів та 10 перевалів Індійських Гімалаїв подолали велосипедисти із Черкас та Луцька. Черкащани Олексій Страшко та Максим Одноволик разом із лучанином Олександром Оришком 22 дні провели у небезпечній велоекспедиції, інформує Громадське телебачення.

IMG_20150904_160232

Для Олексія Страшка, туриста, альпініста та гірськолижника ця поїздка до Індії була вже четвертою:

«На самом деле, найти желающих присоединиться ко мне в поход было проблемой. Необходим был опыт пребывания в горах продолжительное время и опыт велопоходов. Первого сентября мы вылетели на маршрут, на север Индии. Это на территории двух штатов: Джамму и Кашмири Химачал-Прадеш. Начали поход со столицы штата Джамму и Кашмир – Сринагар. Самой большой сложностью была горная болезнь. Возможна головная боль, головокружение, плохой сон. Также ночами в высокогорье холодно, бывает до 10 градусов мороза. Нужно уметь поставить палатку, общаться с местным населением, искать воду.

Мы ехали от 25 км до 67 км в день. По Черкассам, к примеру, можно проехать и 100 км за день. Но там же горы, крутые повороты, и ехать нужно то вверх, то вниз. Мы были на высоте 5338 м. При этом, на такой высоте там отличный асфальт!

Индию представляют жаркой страной, с джунглями, или выжженную солнцем. А мы были совершенно в другой Индии: где ничего не растет, где дуют ветра, где живут не индусы, а этнические пакистанцы.

Рядом с нами почти всегда были люди. Они внимательно смотрели, как мы собираемся в дорогу, как ложимся спать. Нам объяснили – они очень счастливы видеть путешественников и знакомиться с нашим бытом».

Велосипедист, гірськолижник та мандрівник  Максим Одноволик зізнається, що Індія – одне з найулюбленіших його місць у світі. Також серед знакових мандрівок в – поїздки до Кенії, Танзанії та Занзібару.

«Я одразу погодився поїхати з Олексієм, коли він мені запропонував. Це була вже третя моя поїздка в Гімалаї. Взимку я там катався на лижах, і мені було дуже цікаво побачити, який вигляд мають ці ж гори вліку. Найяскравіші враження, як це не дивно, у мене лишилися від автостопу. 200 кілометрів ми їхали на індійській машині, яка нагадувала «КамАЗ». І були просто шоковані тим, як вантажне авто без проблем подолало три перевали і бездоріжжя».

IMG_20150905_142607

IMG_20150905_115023

Найближчим часом Максим планує ще раз відвідати цей регіон. Тут він відпочиватиме на гірськолижньому курорті. А наступного року мандрівник запланував поїздку по горах Марокко. Олексій же через два тижні поведе дитячий велопохід до Кіпру.