Черкащани під мерією міркували, що хотіли б змінити в місті

Черкащани під мерією міркували, що хотіли б змінити в місті
в Новини, Суспільство

Велодоріжки, пандуси, нові дороги, “соціальний транспорт” та… єдинороги. Сьогодні під міськрадою черкасці на годину стали владою.

До 25-річниці Незалежності України учасники Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» провели в Черкасах акцію «Година народовладдя». Акція проходить по всій Україні, організовує її Інститут «Республіка», щоб закликати українців замислитися над тим, як вони можуть впливати на долю свого міста і країни в цілому.

Організатори зверталися до перехожих із питанням, що б вони зробили, якби на годину отримали владу у своєму місті. Креативним дійством вони ставлять за мету привернути увагу черкащан до того, що в умовах незалежності України місцева влада де-юре належить його жителям, а посадовці та виборні особи мають реалізовувати надані їм повноваження на користь громаді. 

За словами організатора акції, активіста Сергія Слинька, побажання черкащан різні – від встановлення лічильників тепла в кожній оселі до розвитку інфраструктури набережної міста. Також черкащани переживають за дороги, тротуари, тролейбуси та доріжки для велосипедистів.

DSC07899

А одна з жительок міста розповіла, що деякий час жила в Полтаві, і не проти, щоб у Черкасах діяла така ж соціальна програма як там  – «Місто без околиць», завдання якої – обслуговувати пільгові верстви населення, а також мешканців віддалених районів.

Були й жартівливі записки, на зразок “Народу потрібні єдинороги” від двох дівчаток.

DSC07888

Так чи інакше, містяни не розгубилися, уявивши себе в ролі міських керманичів, і написали чимало корисних побажань. Створене із них полотнище у вигляді прапору передадуть міському голові Анатолію Бондаренку.

DSC07917

DSC07914