Черкащани вимагають заборонити будівництво багатоповерхівки на місці історичної будівлі

Черкащани вимагають заборонити будівництво багатоповерхівки на місці історичної будівлі
в Новини

На сайті Черкаської міської ради триває збір підписів за електронну петицію щодо заборони будівництва багатоповерхівки на місці історичної будівлі 1907 року, що знаходиться на розі вулиць Байди Вишневецького та Верхньої Горової. Збір підписів ініціювала черкащанка Софія Костюченко.

Стало відомо, що пам’ятку збираються знищити та на місці будинку звести багатоповерховий будинок. Авторка петиції зазначає, що громадськість міста обурена таким фактом з декількох причин:

1. Цей будинок є архітектурною пам’яткою. Маєток Кринського було збудовано в 1907 році і він має привабливий для містян вигляд, органічно вписаний до зони під назвою “Старі Черкаси”.

2. Повз цей будинок проходить один із туристичних маршрутів, що веде до історичної та археологічної пам’ятки Дзелень Гора, де був розміщений перший Литовський Замок.

3. Район, в якому знаходиться будівля, належить до двох важливих зон в нашому місті:

а) затверджена в 1991 році заповідна охоронна територія ” Черкаські Берегові схили”;

б) це частина археологічної пам’ятки “Культурний шар середньовічного міста”.

Авторка підкрслює, що будівля висотою 30 м може порушити загальний вигляд цієї старовинної частини міста, а також спричинить незручності для всіх мешканців-сусідів.

– З точки зору сучасних вимог будівництва, неможливо відступити дозвільну відстань від сусідніх приватних будинків, що стоять досить щільно поруч. З усіма переліченими пунктами звертаємося до депутатів Черкаської міської ради з вимогами: зупинити знищення архітектурної пам’ятки; призначити комісію для з’ясування подробиць цієї ситуації, дізнатися, який саме проєкт збирається втілювати будівельна компанія; якщо справа дійде до затвердження проєкту, організувати громадські слухання, – додає авторка.

Станом на 1 травня електронна петиція набрала 213 голосів із 250 необхідних.

Черкащани матимуть змогу проголосувати ще впродовж 28-ми днів.