Черкащани запропонували 54 проекти в програму “Громадський бюджет”

Черкащани запропонували 54 проекти в програму “Громадський бюджет”
в Новини, Суспільство

Вперше місто Черкаси запроваджує форму прямої демократії щодо розподілу бюджетних коштів шляхом реалізації програми “Громадський бюджет”. У період з 15 вересня по 15 жовтня черкасці активно долучилися до нього і запропонували 54 проекти свого розвитку інфраструктури міста. Про це сьогодні на прес-конференції проінформувала координаційна рада проекту”Громадський бюджет”.

Громадський бюджет – це проект, який дозволяє жителям Черкас самостійно вирішувати, на які потреби спрямовувати частину коштів із міського бюджету.

За словами голови координаційної ради Романа Жовніра, була створена модель реалізації проекту. До неї входили такі етапи:  подання проекту, їх аналіз, створення реєстру, в якому будуть зазначені допущені проекти для голосування,  міське голосування, яке пройде з 1 по 14 грудня поточного року, та виконання проектів переможців протягом 2016 року.бюджет

Також він відзначив, що з міського бюджету виділено 5 млн гривень для реалізації проектів, які підтримає найбільша кількість людей.

Запропоновані містянами програми мають декілька пріоритетних напрямів:

1) організація фестивалів;

2) облаштування дитячих дошкільних навчальних закладів;

3) проблеми житлово-комунального господарства, зокрема освітлення вулиць та ремонт доріг.

Більшість з проектів подано в паперовому вигляді. Хоча, як зазначають представники координаційної ради, це можна було зробити й через Інтернет – на сайті Черкаської міської ради. Для цього процесу створили спеціально рубрику.

– Приємно виділити, що у подання проектів вийшла гендерна рівність. Тобто 27 проектів запропонували жінки і 27 – чоловіки. Ми визначили, що на реалізацію більшості поданих проектів треба 100-500 тисяч гривень, в окремих – більше 500 тисяч гривень, – говорить заступник голови координаційної ради проекту “Громадський бюджет” Тетяна Харенко.

До того ж вона повідомила, що найактивнішими мікрорайонами Черкас за розподілом проектів стали “Центральний” і “Митниця”. Від черкащан, які проживають на цій території, подано по 7 проектів. Найменше запропонували з “Привокзального”.

Зазначимо, що Черкаси є одним з найперших міст, що впроваджують прозору політику розподілу коштів з міського бюджету. Раніше проект ” Громадський бюджет” вже діяв у Чернігові та Полтаві.