Черкащанин свторив музей стародавнього побуту (ВІДЕО)

Черкащанин свторив музей стародавнього побуту (ВІДЕО)
в Новини

У селі Плескачівка на Смілянщині створили музей стародавнього побуту. Його засновник –  краєзнавець Сергій Тимофієв, інформує “Суспільне: Черкаси”.

У музеї можна побачити одяг, інтер’єр та робочі інструменти кінця 19 століття. За словами Сергія Тимофієва, все відтворили як і в українському будинку кінця 19 століття. Такий інтер’єр можна було побачити у звичайному будинку селянина Смілянщини:

“Серед експонатів – саморобне кавалерійське сідло. Людина, яка проживала в цій садибі, повинна була захищати свій дім від комуністів-комсомольців, які приходили для того щоб відібрати збіжжя цього чоловіка”.

У будинку зберігається робочий інвентар, одяг та посуд. Є й ремісницька кімната, з робочими місцями ткалі і чоботаря.

“Взуття робили шкіряне. Це культура наша, українська, плескачівська. Є й ті ж дерев’яні цвяшки. Ми показуємо, що не було металу”, – розповів Сергій Тимофієв.

За словами чоловіка, українці тоді вміли не лише працювати, а й відпочивати. Ідея створити музей у нього виникла у 2012-му році:

“Головною метою було зберегти тодішній побут і показати прийдешньому поколінню як жили наші діди-прадіди”.

136eacfd048d184e

Експонати збирали по всій Плескачівці та сусідніх селах. Зі слів краєзнавця, хотів показати відвідувачам, як працювали українці і де брали сили:

“Тут люди поринають в атмосферу того періоду, відчувають як жили наші бабусі, звідки вони брали сили жити і працювати. Тут ми розповідаємо історію українського роду”.

За словами Сергія Тимофієва, у господі будуть влаштовувати не лише екскурсії, а й організовувати різноманітні заходи.