Черкащани вже обміняли 200 тисяч ламп розжарювання, – Укрпошта

Черкащани вже обміняли 200 тисяч ламп розжарювання, – Укрпошта
в Новини

Від початку дії програми обміну черащани обміняли 200 тисяч ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи.

Про це повідомили в пресслужбі “Укрпошти”.

Загалом уже мільйон українців обміняв п’ять мільйонів ламп. Найактивніше обмінюють лампи жителі Києва та області. Так на Київщині обміняли 585 тис, Львівщині – 420, Дніпропетровщині – 410 тис., Житомирщині 220 тис, Вінниччині 248 тис, Одещині 237 тис, на Черкащині – 200 тис, на Хмельниччині 204 тис.

Європейський Союз планує надати Україні 35 млн LED-ламп. До реалізації програми також долучилася Франція, яка профінансувала ще 5 мільйонів ламп, які українці отримують у найвіддаленіших містах та селищах міського типу.

Нагадаємо, програма з обміну ламп стартувала 30 січня в обласних центрах та у великих містах нашої країни. Згодом географія проєкту розширилася. Станом на цей час обмін ламп відбувається у 2237 відділеннях поштового зв’язку. А вже з 25 лютого жителі сіл також зможуть обміняти по п’ять старих ламп розжарювання на стільки ж LED-ламп.

– Частина ламп з першої партії вже роздана, решта – заброньована по заявках з “Дії” і чекає у відділеннях на своїх нових власників, а ми готуємося приймати наступні партії, – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Нагадаємо, програма з обміну ламп впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години